Міноборони спільно з СБУ та ГПУ викрили оборудку на суму близько 1,5 мільярда гривень

Ілюстративне фото

Керівництво Міністерства оборони України спільно з військовою контррозвідкою Служби безпеки України та Офісом Генерального прокурора виявили спробу провести закупівлю боєприпасів за завідомо завищеними цінами та в обхід антикорупційних запобіжників. До того ж група посадових осіб намагалася придбати за вищою ціною боєприпаси, які вже і так були законтрактовані Міністерством до цього за ринковими цінами.

Йдеться про суму у майже 1,5 мільярда гривень.

Про цю спробу стало відомо 16-го грудня. Було негайно розпочато аудиторське дослідження, яке попередньо підтвердило усі ознаки порушення. Станом на 22 грудня спільна робота Служби внутрішнього аудиту та військової контррозвідки Служби безпеки оборони триває.

Службою внутрішнього аудиту Міноборони попередньо з’ясовано наступне:

В грудні 2022-го начальник Головного управління з організації виробництва боєприпасів і будівництва споруд спеціального призначення Міністерства оборони підписав угоду про постачання боєприпасів з держпідприємством «Прогрес» без погодження Департаменту внутрішнього аудиту. В грудні цього року начальник підписав додаткову угоду з грифом «для службового користування». Після чого відбулась оплата.

Керівництво підприємства «Прогрес» та начальника управління, який і підписував угоду від імені Міністерства оборони, було негайно усунуто від виконання обовʼязків. Головного фігуранта розслідування затримано.

В службових приміщеннях підприємства та Головного управління сьогодні зранку почались обшуки.

Всі працівники міністерства, що були долучені до цього контракту, пройдуть тест на поліграфі.

Фахівці Міністерства оборони працюють над тим, щоб повернути кошти державі якнайшвидше.

Джерело: Міністерство оборони України

Джерело