Міноборони підтримує створення JATEC у структурі НАТО

Про це заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер заявив під час засідання комітету сектору безпеки та оборони Ради Україна-НАТО.

Про це повідомило 31 травня Міністерство оборони України.

«Міністерство оборони зацікавлене у створені JATEC як нового органу у структурі НАТО. Адже зберігається принцип спільності та співволодіння, що був запропонований стороною НАТО, та дозволяє здійснювати спільний політичний контроль за прийняттям рішень щодо діяльності JATEC. Дякую усім країнам-членам НАТО, які підтримують нашу пропозицію», — зазначив Станіслав Гайдер.

JATEC (NATO-Ukraine Joint Analysis, Training and Education Centre) — це Спільний центр з аналізу, підготовки та освіти, створений у співпраці між НАТО та Україною. Центр спрямований на покращення оборонних і безпекових можливостей України через аналіз досвіду, отриманого в ході російсько-української війни, розвиток військової освіти та підготовки, а також досягнення взаємосумісності між Збройними силами України та силами НАТО.

Рішення про запуск JATEC було ухвалене у лютому 2024 року за результатами засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.

Створення JATEC як нового органу дозволить повноцінно посилити цивільний компонент його діяльності, а також надасть більшу гнучкість у кадровому ресурсі, оскільки дозволяє поєднувати присутність як військових, так і цивільних представників.

«Це сприятиме реалізації принципу «дзеркальної розбудови спроможностей» Сил оборони України, що передбачає паралельну розбудову інфраструктури та забезпечення JATEC в Україні», — підсумував заступник міністра оборони України Станіслав Гайдер.

Як повідомляла АрміяInform, Міноборони розпочало пілотний проєкт з реабілітації військовослужбовців.

 

Джерело