Мінекономіки заявило про значне зростання експорту

Мінекономіки заявило про значне зростання експорту

Фото: Минвосстановление Значна частина товарів з України експортується морем

Зокрема в травні цього року зафіксовано значний приріст обсягів експорту металургії, повідомили в міністерстві.

У травні цього року фізичні обсяги експорту товарів сягнули 12,2 млн тонн, а їх вартість – 3,3 млрд доларів. Це другий найбільший показник за весь період повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Про це у п’ятницю, 7 червня, повідомила пресслужба Мінекономіки України.

Заступник міністра економіки Тарас Качка повідомив, що в травні традиційно зменшується експорт зернової продукції, тому кукурудзи у травні було експортовано 3,6 млн тонн, що на 452 тисячі тонн менше, ніж у квітні, а пшениці – 1,6 млн тонн, що на 285 тисяч тонн менше.

Але в травні зафіксовано значний приріст обсягів експорту металургії. Зокрема, експорт безшовних труб у порівнянні з квітнем 2024 року зріс на 50,2%, напівфабрикатів – на 40%, плоского прокату – на 17%.

“Тому так важливо, що 31 травня Байден ухвалив прокламацію, якою продовжив звільнення української сталі від мит. До речі, автономні заходи ЄС також передбачають звільнення української сталі від захисного мита в ЄС. Це дає нам великі можливості для інтеграції українського ГМК з промисловістю ЄС та США”, – зазначив Качка.

Мінекономіки також повідомляє про зміни в географії експорту. Зокрема експорт до Польщі зріс на 12% у порівнянні з квітнем і становив 365,8 млн дол. На 85% зріс експорт до Індії, куди Україна відправляє переважно соняшникову олію. А експорт до Китаю зменшився на 30% через сезонне скорочення експорту кукурудзи, яка є основним експортним товаром до цієї країни.

“Попри те, що минулого місяця фізичні обсяги експорту товарів скоротилися на 6,9% у порівнянні з квітнем, травень став другим місяцем за цими показниками за увесь час повномасштабного вторгнення”, – додав заступник міністра.

Раніше повідомлялося, що в травні Україна експортувала рекордний обсяг цукру. За результатами минулого місяця 65% цукру Україна експортувала до ЄС, 35% – до інших країн.

Морським коридором експортовано 50 млн т вантажів

Джерело