Лубінець: Третина звільнених сьогодні з полону – поранені

Лубінець: Третина звільнених сьогодні з полону - поранені

Фото: РБК-Украина Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець

Росія не дотримується міжнародних конвенцій, які визначають пріоритети під час проведення обмінів.

  Всі, хто сьогодні повернулися з російського полону, всі розказували про тортури. Приблизно третина з них – це поранені та важкопоранені. Про це заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець в ефірі телемарафону в п’ятницю, 31 травня.   За його словами, полонені повідомили, що не бачили представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

“Приблизно третина – це поранені та важкопоранені. І абсолютно всі втратили шалену кількість кілограм. Всі в дуже поганому фізичному стані, всі потребують лікування і реабілітації. Про всіх ми можемо сказати, що психологічно всі стійкі і всі зраділи, коли побачили, що обмін відбувся”, – сказав омбудсмен.   Лубинець наголосив, що Росія не дотримується міжнародних конвенцій, які визначають пріоритети під час проведення обмінів.   Визначені міжнародними конвенціями пріоритети таких обмінів передбачають, що спочатку повертаються тяжкопоранені, жінки, потім інші категорії.
  “Повинні бути якісь правила… Але жодних відповідей від російської сторони, крім того, що ми подумаємо, ми візьмемо в роботу. Потім без пояснень вони викреслюють 99% людей зі списків, які ми подаємо, і кажуть: хочете – забирайте цих, не хочете – не забирайте. Україна ніколи не ставала в ультимативну позицію. Зрозуміло, що ми порушуємо питання щодо важко поранених жінок… Цей обмін був на межі зриву, але нам вдалося його провести”, – сказав омбудсмен.   Нагадаємо, сьогодні Україна повернула з російського полону 75 громадян, серед яких 71 військовослужбовець. Загалом з полону повернулись 3210 українців.

Україна відкрила третій табір для полонених росіян

Джерело