Чому відбілююча зубна паста шкідлива для зубів.
"Виглядати як зірка Голлівуду" — цей вислів має на увазі, у першу чергу, сліпучу білосніжну посмішку в усі тридцять два зуби. Для її досягнення люди готові на будь-які жертви в прямому і переносному сенсі, інформує Ukr.Media.
Коли про зубну пасту ще ніхто не чув, для чищення порожнини рота використовувалися дрібно розтерта зола, шерсть з медом, коріння певних рослин, зерна какао дуже крупного помелу, сіль і багато іншого. Пізніше з'явився порошок з крейди, в який з часом стали додавати сік і олії різних рослин, потім ефірні олії. У другій половині сорокових років XIX століття таку суміш вперше упакували в тюбики. Це було народження зубної пасти.
Сьогодні видів пасти для чищення зубів — тисячі. Але, вибираючи її в магазині, ми, зазвичай, шукаємо пасту з певними функціями. Найбільш популярною в цьому плані є відбілююча зубна паста.
За способом впливу такі пасти діляться на два види: абразивні і хімічні. Абразивні (по-іншому — механічні) складаються з речовин, що допомагають зчищати наліт з зубів. Зазвичай, це такі речовини, як бентонітова глина, оксид кремнію, дикальцій фосфат. Такий вид пасти потрібен, якщо звичайна не справляється з нальотом на зубах. Але з нею потрібно бути гранично обережними.
Як пояснює Лондонський стоматолог Рона Ескандер, наприклад, відбілюючі пасти з деревним вугіллям містять у своєму складі тверді частинки, які здатні легко стирати емаль. Англійський доктор пропонує при виборі такої пасти особливу увагу звертати на наявність в ній фторидів, кальцію, фосфору, інших мінеральних речовин. Вони забезпечують додатковий захист зубів, не даючи абразивним частинкам занадто грубо впливати на емаль.
Стоматологи рекомендують при виборі відбілюючої пасти звертати увагу на ступінь абразивності — RDA. Якщо у вас дуже чутливі зуби, то число RDA має бути мінімальним — 25. Для здорових зубів, особливо якщо їх власники завзяті курці або любителі кави, ступінь абразивності може бути вищою — 100.
Друга група відбілюючих паст — хімічні, які здійснюють очищення зубів за рахунок хімічних компонентів. В основі своїй це перекис водню або активного кисню. Лікарі попереджають, що в пасті не повинно бути перекису водню більше 0,1%. Якщо рівень концентрації перевищує цю цифру — можна зовсім позбутися емалі. Крім того, фахівці попереджають, що хімічні відбілюючі пасти лише відновлюють природний колір зубів, а він, зазвичай, далеко не білосніжний. Зробити його таким можуть тільки професіонали за допомогою спеціальних препаратів.
Ще один момент, на який звертають увагу стоматологи: вплив пасти з перекисом водню має накопичувальний ефект. Тобто, наочні результати з'являться не раніше, ніж через півтора-два тижні. При цьому, як стверджують фахівці, використання пасти з перекисом водню видозмінює мікрофлору порожнини рота: корисних симбіотичних бактерій стає в рази менше, а їх місце займають патогенні мікроорганізми.
За словами стоматологів, відбілююча зубна паста взагалі не призначена для постійного застосування. Її слід використовувати тижнів за два до будь-якого заходу, на якому ви хочете бути з чарівною посмішкою.
Але при постійному використанні така паста здатна лише нашкодити зубній емалі. Ще один важливий момент, на який звертають увагу лікарі: легка жовтизна зубів — показник нормальної концентрації дентину — будівельного матеріалу для зубів, тому не варто фанатично терти зуби до неприродної білизни.
Залиште відповідь