Лікарі назвали чотири страви, які їдять люди з низькою самооцінкою

Не цінять себе.

Їжа, яку ми їмо, може відображати не тільки смакові вподобання, а й стосунки людини із самою собою. Медики поділилися своїми спостереженнями про те, які продукти найчастіше обирають люди з низькою самооцінкою, інформує Ukr.Media.

Одна з найбільших пристрастей людей з низькою самооцінкою — це любов до солодкого. Дофамін, що виникає під час вживання такої їжі, стає своєрідним компенсатором почуття відсутньої радості. Лікарі зазначили, що замість того, щоб знаходити задоволення в подіях та інших людях, ці люди воліють вдаватися до солодощів, щоб підбадьорити себе.

Ще однією ознакою невпевненості в собі є надання переваги висококалорійній їжі. Жирна і борошняна їжа, що приносить задоволення під час їжі, може компенсувати невпевненість.

Фахівці впевнені, що переїдання, яке призводить до збільшення ваги, є способом зайняти якомога більше місця і показати іншим свою значимість. Психосоматика припускає, що таким чином люди намагаються виділитися фізично, створюючи вражаюче тіло.

Люди з низькою самооцінкою часто вживають "сміття" — чіпси, снеки, крекери — у моменти, коли вони критикують себе і почуваються винними. Таким чином, вони немов карають себе, буквально гризуть і поглинають те, що виражає їхнє почуття неповноцінності.

Лікарі посилаються на дослідження, стверджуючи, що люди з низькою самооцінкою часто обирають неякісні дешеві продукти з вичерпаним терміном придатності. Це пов'язано з їхнім несвідомим бажанням підтвердити свою економічність і низьку вартість. Вони віддають перевагу дешевим закусочним і фаст-фуду, підкреслюючи свою недостатність.

Джерело