Латвія виділила 10 млн євро на снаряди для України

Латвія виділила 10 млн євро на снаряди для України

Фото: Пресслужба президента України (ілюстративне фото) Латвія анонсувала нову допомогу Україні

За ці гроші планують придбати понад три тисячі великокаліберних 155-міліметрових снарядів. Також у червні Рига передасть Києву тисячу бойових дронів.

Уряд Латвії у вівторок, 14 травня, виділив 10 мільйонів євро на закупівлю артилерійських боєприпасів для України в рамках чеської ініціативи. Крім того, влітку Україні буде поставлено чергову партію дронів, повідомляє Delfi.

Міністр оборони Андріс Спрудс повідомив, що за виділені гроші планують придбати понад три тисячі великокаліберних 155-міліметрових снарядів.

Спрудс додав, що нещодавно в Україну відправили 100 дронів. У червні планують відправити другу партію, що складається з приблизно 1000 бойових дронів різної потужності. Наразі країни-учасниці дронової коаліції заявили про фінансування у розмірі понад пів мільярда євро на закупівлю дронів.

Міністр нагадав, що цього та наступні два роки Латвія надасть Україні військову підтримку у розмірі 0,25% від внутрішнього валового продукту. Цього року це 112 мільйонів євро.

Раніше повідомлялося, що Латвія передаватиме Україні дрони та РЛС власного виробництва.

Також Латвія в межах ініціативи ІТ-коаліції передала Україні комунікаційне обладнання вартістю близько 100 тисяч євро, яке має  забезпечити бригади зв’язком на тактичному рівні.

Джерело