Кулеба повідомив, на якому етапі робота з F-16

Кулеба повідомив, на якому етапі робота з F-16

Фото: УП Кулеба розповів, на якому етапі передача F-16 Україні

США очолили Коаліцію спроможностей з розвитку Повітряних сил України в керуванні багатоцільовими винищувачами F16.

Усі політичні рішення стосовно передачі Україні багатоцільових американських винищувачів F-16 ухвалені, залишилося вирішити технічні моменти з підготовки українських пілотів, техніків та відповідної інфраструктури. Про це у вівторок, 5 грудня, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній прес-конференції з міністеркою закордонних справ Нідерландів Ханке Брейнс Слот у Києві. 

“Стосовно F-16, по-перше, усі політичні рішення ухвалені. Ми вже у фазі технічної підготовки. Тому, щойно технічна підготовка завершиться пілотів, техніків і інфраструктури в Україні – ці літаки будуть в Україні, будуть захищати наше небо і будуть захищати наших солдатів, які будуть контрнаступати”, – сказав Кулеба.

Він додав, що продовжується робота Центру з підготовки українських пілотів і техніків для роботи з винищувачами F-16.

“Нідерланди вже почали передачу літаків до відповідного навчального центру в Румунії. Допомагають нам у розбудові відповідної інфраструктури. Сьогодні я отримав запевнення про те, що ті зобов’язання, які Нідерланди взяли на себе щодо передачі Україні F-16 будуть виконані”, – сказав він.

У свою чергу, Слот додала, що в листопаді у Румунії розпочалося навчання українських пілотів. Вона сказала, що різні країни, у тому числі Данія, вживають якнайшвидших заходів, аби уможливити використання F-16 в українському небі.

Нагадаємо, при Міноборони України створено спеціальну структуру Офіс-61, яка буде займатися інтеграцією винищувачів F-16 у загальну систему Сил оборони нашої держави.

Раніше ЗМІ повідомили, що українці почали тренуватися на F-16 у Данії. Також у Румунії відкрився навчальний центр, де українські пілоти зможуть опановувати F-16. Навчання триватиме принаймні шість місяців.

Джерело