Кулеба назвав дві проблеми щодо Росії

Кулеба назвав дві проблеми щодо Росії

Фото: Getty Images Дмитро Кулеб назвав дії Заходу з лютого 2022 року надзвичайними, але, на його переконання, набагато більше могло бути зроблено

Ці дві концептуальні проблеми є основою недоліків формування міжнародної політики стосовно РФ і Володимира Путіна, зазначив Дмитро Кулеба.

Деякі міжнародні партери України досі не вважають президента РФ Володимира Путіна злом, яке має має зникнути з міжнародної політики і це одна з двох концептуальних проблем щодо Росії Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтервʼю журналу Foreign Affairs, оприлюдненому у четвер, 25 січня.

“Вони досі вважають його лідером, який припустився жахливої помилки, за яку він має заплатити, але не злом, яке має бути знищено як політичний концепт чи як спосіб ведення міжнародних справ. Якщо ви вважаєте, що він лідер, який припустився жахливої помилки, ви створюєте одну стратегію і один підхід. Але якщо ви вважаєте його злом, яке має припинити своє існування в міжнародній політиці… тоді це інша стратегія”, – заявив Кулеба.

На його думку, деякі партнери досі так розглядають Путіна попри всі ті уроки, які він дав протягом понад 20 років свого правління, численних невдалих спроб України домовитися з ним, перезавантажити з ним відносини чи замирити його.

Другою концептуальною проблемою міністр назвав лінію “Росія не має перемогти в цій війні”.

“Ми з першого дня казали, що правильно було б сказати: “Україна має перемогти”, тому що “Україна має перемогти в цій війні” і “Росія не має перемогти” – це дві різні стратегії”, – акцентував глава МЗС.

Підсумовуючи, Кулеба наголосив, що ці дві концепції є основою недоліків формування міжнародної політики. Він не став стверджувати, що все було неправильно і назвав дії Заходу з лютого 2022 року надзвичайними, але, на переконання міністра, набагато більше могло бути зроблено, якби ці дві концепції не стояли на шляху до перемоги.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що український народ ніколи не пробачить Володимиру Путіну та його оточенню за розв’язання повномасштабної війни.

У свою чергу Путін стверджував, що у 2014 році війну в Україні начебто почали США, а не Росія, яка анексувала український Крим і почала гібридну війну на Донбасі.

Джерело