Конфіскація активів РФ: перший крок зроблено

Конфіскація активів РФ: перший крок зроблено

Фото: atr.ua ЄС працює над передачею Україні прибутків від активів РФ

В Європейському союзі розробили дорожню мапу по передачі Києву прибутків від заморожених російських активів. Перша частина шляху вже пройдена.

Чиновники Євросоюзу вже знайшли та ідентифікували усі російські активи на своїй території. Про це за підсумками зустрічі у Брюсселі у вівторок, 30 січня, розповіла у Facebook заступниця міністру юстиції Ірина Мудра.

“Вже достеменно відомо, що мова йде про 260 мільярдів євро, з яких 210 мільярдів євро заморожені у Бельгії та Люксембурзі”, – написала Мудра.

Вона розповіла, що Україна вже заручилася підтримкою Бельгії.

“Так, Бельгія, на нашому боці й є 100% підтримка того, що ці надприбутки від заарештованих активів потраплять в Україну, на її відбудову. Зараз обговорюються політичні, юридичні, економічні ризики, – але скоріше “так”, ніж “ні”. Бельгійський уряд, Міністерство юстиції, МЗС запевнили нас, що зроблять все залежне, щоб питання направлення надприбутків було вирішене протягом головування країни у ЄС”, – написала заступниця Мінюсту.

Загалом, за її словами, було напрацьовано чотири кроки по передачі російських активів Україні, з яких перший – знайдення та ідентифікація – вже зроблено.

Далі ЄС має акумулювати активи на одному рахунку в Euroclear. Хоча цей процес буде вимагати погодження від всіх 27 країн, але, за словами Мудрої, у Єврокомісії пообіцяли зробити це швидко.

Наступний крок, власне передача прибутків від активів, також вимагатиме узгодження в ЕС.

“Поки ЄС не має єдності щодо направлення надприбутків від активів до України, але й в цьому питанні нас запевнили – “так”, ми працюємо, чекайте”, – розповіла Мудра.

Щодо передачі самого тіла активів, то, за словами чиновниці, в ЄС поки не охоче про це говорять, надаючи перевагу тактиці “крок за кроком”.

Також Мудра нагадала, що над цим питанням активно працюють в G7 й є певні зсуви щодо прийняття законодавства у США.

Нагадаємо, напередодні посли Європейського союзу підтримали використання прибутків від заморожених активів РФ для допомоги для України. 

Також повідомлялося, що Комітет Сенату США схвалив закон, який поможе Вашингтону конфіскувати російські активи й передати їх Україні. 

Джерело