Конференція з відбудови в Токіо: сторони підписали понад 50 меморандумів про співпрацю

У межах Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо представники України та Японії підписали 56 документів.

Про це повідомляє Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Серед них, зокрема, міжурядові угоди, меморандуми, домовленості між бізнесами та представниками місцевої влади.

«Підписали міжурядову конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, що надзвичайно важливо для японського бізнесу, який планує нові проєкти в Україні», — зазначив Денис Шмигаль.

Також уклали більш ніж десяток домовленостей про підтримку відбудови України з потужними японськими організаціями: JICA, JETRO, Експортно-кредитним агентством NEXI та Японським банком міжнародного співробітництва.

За словами українського прем’єра, підписано грантові угоди щодо реалізації програм відновлення, а також низку документів між Міністерством аграрної політики України та японськими компаніями, які передбачають надання Україні різної сільгосптехніки та обладнання.

«Міжурядовий меморандум про співробітництво у сфері освіти та технологій. Японія один із лідерів у цих сферах. Важливо побудувати справжнє партнерство. «Нафтогаз» домовився про проєкт у сфері вітроенергетики. Оператор газотранспортної системи України підписав Меморандум щодо підготовки до модернізації газокомпресорних станцій», — написав Денис Шмигаль.

А також підписано документи у сфері енергетики, телекомунікацій, інфраструктурного будівництва та екології.

«Японія вже показала лідерство щодо фінансової підтримки України. Тепер Японія має стати одним з лідерів українського відновлення та інвестицій в нашу економіку», — наголосив Денис Шмигаль.

Як повідомляла АрміяInform, глава держави обговорив із засновником однієї з найбільших компаній світу питання відбудови України.

Джерело