Колишніх керівників ДП «Антонов» судитимуть за перешкоджання законній діяльності військових

До суду скерований обвинувальний акт стосовно колишнього генерального директора державного підприємства «Антонов» та його заступника.

Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.

Акт складений за фактом перешкоджання законній діяльності інших військових формувань, вчиненому в особливий період, у співучасті, що призвело до інших тяжких наслідків, зокрема знищення ворогом літака «Мрії».

Розслідуванням встановлено, що під час повномасштабного вторгнення рф на територію України керівники ДП «Антонов» перешкоджали військовим Нацгвардії у виконанні ними своїх службових обов’язків з охорони та оборони об’єкта – аеропорту в селище Гостомель.

Посадові особи не допустили військовослужбовців Нацгвардії на територію аеропорту та категорично заборонили обладнати позиції, інженерні та фортифікаційні споруди для виконання бойових завдань.

Умисне зволікання керівників держпідприємства у допущенні військових на територію аеропорту надало можливість ворогу нанести вогневе ураження по особовому складу, літакам, автотранспортним засобам та спорудам летовища. Внаслідок ворожої атаки 27 лютого 2022 року було знищено літак Ан-225 «Мрія», а також інші літаки, які там перебували.

Дії обвинувачених призвели до втрати контролю над стратегічним та військовим об’єктом з подальшою тимчасовою окупацією прилеглих до Гостомеля населених пунктів Київської області та створили загрозу національній безпеці України.

Наразі обвинувачені перебувають під вартою.

Раніше в аеропорту «Антонов» виступали іноземні гості, що приїхали до України з нагоди другої річниці широкомасштабного вторгнення.

Джерело