Коли подружжя стало сусідами — чому це відбувається і як повернути пристрасть

Як повернути палкі почуття.

Мало, які пари можуть похвалитися гарячими багаторічними відносинами. Рано чи пізно пристрасті вщухають майже у всіх. І тоді подружжя перестає бути чоловіком і дружиною і стає друзями, сусідами. У кожного з'являється своє життя, захоплення, близькі стосунки сходять майже нанівець, а спілкування перетікає лише у побутову площину. Чому це відбувається і як зробити так, щоб повернути палкі почуття, інформує Ukr.Media.

Чому відбувається охолодження

Чоловік і дружина не відразу після весілля стають сусідами: У них були стосунки, в яких кожен був нескінченно дорогий один одному, були кохання, щастя, надія. А тоді щось сталося — наче сонце сіло за обрієм. Відносини охолоджуються, більше, вони зазвичай, починають носити ворожий характер. Повернути почуття можна і потрібно, але для цього потрібна тонка, делікатна робота.

Загального плану вирішення цієї проблеми для всіх не існує. Але насамперед треба зрозуміти, з чого почалося охолодження, що стало основною причиною того, що "сонце закотилося".

Найчастіше ця причина, що отруює подружжю життя, буває несвідомою. Зрозуміла, усвідомлена причина не має подібної сили і тому не викликає таких почуттів і переживань. Тому треба з'ясувати, чому ця неусвідомлена причина так глибоко, болісно проникла в серце люблячих людей. Зазвичай, основними причинами є риси характеру, травми та образи, які були значущими для людини, коли вона тільки формувалася як особистість.

Як повернути почуття

Важливою особливістю відносин є ролі, в яких перебуває подружжя. Часта історія, коли жінка стає мамою для партнера і починає з ним взаємодіяти як із сином: вирішувати завдання, контролювати його, опікуватися. Ситуація може бути і навпаки, коли партнер стає "татом" своїй дружині. Або ж подружжя перетворюється на партнерів по роботі.

І тут навіть неважливо, в яких ролях знаходиться подружжя, у них є велика проблема: немає близькості. У відносинах мають домінувати ролі чоловіка та дружини. Що мається на увазі під цими ролями? Інтерес один до одного, схожі цінності, інтимний зв'язок, спільний якісно проведений час. Якщо ви впровадите ці пункти, то романтика та пристрасть повернуться у ваші стосунки.

Однією з приємних вправ для сімейної пари стане побачення. Влаштуйте романтичний вечір, одягніться красиво, згадайте яскраві та приємні моменти ваших стосунків. Спілкуйтеся, не відволікаючись на телефони. Навіть один такий вечір може додати парі романтики та пристрасті! Пам'ятайте, що над стосунками також треба працювати.

Тактильні практики

Освіжити почуття допоможе проста відверта розмова. Залиштеся з партнером наодинці в приємній обстановці і розкажіть про всі проблеми, що мучать вас. У відповідь попросіть висловити свої претензії. Важливо, щоб розмова проходила у спокійній обстановці і не переходила межі, інакше задушевна розмова загрожує перерости у скандал.

Відновити близькість допоможуть тактильні практики. Насамперед це обійми та поцілунки. Відомо, що при обіймах виділяється "гормон кохання" окситоцин, який викликає почуття прихильності. А ця практика допоможе встановити близькість та розуміння. Сядьте навпроти один одного, так, щоб коліна стикалися, візьміться за руки. Дивіться у вічі безперервно протягом 5 хвилин. Моргати можна, а от розмов краще утриматися. Після вправи обговоріть із партнером почуття, які ви відчували.

Добре зближують спільні заняття. Запишіться на майстер-клас, цікавий подружжю, займіться вдома приготуванням нової страви, запишіться на парні танці. Можна спробувати тантричні практики, але тут важливо обрати правильного вчителя.

Джерело