Ключові відмінності між любов’ю і закоханістю

Закоханість може згаснути, але щира любов-вічна.

Істинна любов і закоханість – почуття, на перший погляд, схожі. Все ж, між ними є кілька важливих відмінностей. Кемі Согунле, експерт з питань особистих відносин, каже з цього приводу наступне:

«Закоханість може виникнути на грунті пристрасті, нестримного бажання володіти людиною і одержимості нею. Справжня любов – це щось інше. Вона не зводиться лише до бажання постійно бути поруч з коханим. Ви хочете, щоб ваша кохана людина росла і розвивався в особистісному плані. Ви не помічаєте її недоліків. У відносинах ви підставляєте плече один одному і проходите через все разом. Ви є один для одного джерелом мотивації і натхнення», інформує UkrMedia.

«Істинна любов не трапляється відразу, це поступовий процес. Вона виникає після того, як ви пройшли крізь безліч злетів і падінь, коли ви сумували, плакали і сміялися разом», – Рікардо Монтальбан.

Справжня любов – це завжди вибір

Закоханість – це почуття, над якими людина не владна. Вона виникає сама по собі. Любов – це завжди вибір. Коли людина любить, вона свідомо докладає зусиль для того, щоб зберегти стосунки з партнером. Відносини, засновані на істинній любові, дуже схожі на відносини зі сім'єю і друзями. Ми не завжди згодні з нашими рідними і близькими. Ми можемо часто сваритися з другом, якого знаємо ще зі шкільних часів. Тим не менш, ми продовжуємо любити. Ми робимо все, щоб зберегти відносини з цими людьми.

Підприємець Пол Хадсон вважає: «Коли ви щиро любите когось, ви хочете, щоб ця людина була частиною вашого життя. Ви не хочете отримати щось від неї. Ви хочете подарувати частинку себе. Справжня любов – це коли ви знаєте, що ваша кохана людина заслуговує такого подарунка».

Коли ви любите, то ставите потреби партнера вище власних

Коли ви істинно любите когось, то хочете, щоб у цієї людини все було добре. Ви бажаєте їй всього найкращого. Намагаєтеся допомогти цій людині всім, чим можете. Ви ставите потреби і інтереси цієї людини вище власних і допомагаєте їй досягати цілей. Відносини, засновані на істинній любові, – це не дорога з одностороннім рухом. Якщо ваша друга половинка теж любить вас, вона буде робити для вас те ж саме.

«…Щиро кохати когось-означає не ставити свою персону у главу кута. Для того, щоб так любити, потрібно вміти ставити потреби і благополуччя іншої людини вище ваших власних. Про істинну любов мова йде тоді, коли людині хочеться, в першу чергу, робити щасливою іншу людину», – говорить Хадсон.

У справжньої любові немає терміну

В житті є різні типи кохання. Ви можете любити друзів, з якими вчилися в коледжі. Однак з плином часу ваша любов до них згасне. Ви будете зберігати ніжні спогади про вашу дружбу. От і все.

Точно так само справа йде і з закоханістю. «Закоханість, швидше за все, не буде тривати довго. Все тому, що вона виникає на основі пристрасті і фізичного потягу. Це як мана», – зазначає Согунле.

Словом, закоханість може згаснути, але щира любов-вічна. Навіть якщо людей, яких ви щиро любите, більше немає у вашому житті, ви все одно продовжуєте їх любити. Сварки не руйнують істинну любов. Якщо ваша любов істинна, вона нікуди не піде.

Любити – означає вміти відпускати

Коли ви любите, то хочете завжди бути поруч з вашою коханою людиною. Вам комфортно і добре разом, і ви не хочете з нею розлучатися ні на хвилину. У той же час, ви знаєте, що справжня любов – це готовність відпустити, якщо це зробить вашу кохану людину щасливою. Ви готові піти на таку жертву. Якщо ви будете знати, що він піде туди, де у нього все буде добре і де він буде щасливий, – ви будете готові на цю жертву.

«Коли ви щиро любите людину (коли ваші мотиви чисті, і ви не намагаєтеся нікого до себе прив'язати), ви хочете для неї всього самого-самого найкращого. Це бажання переповнює вас. Така щира любов. Ви хочете кращого для коханої людини, навіть якщо це передбачає, що їй буде краще без вас», – каже Джордан Грей, експерт з питань особистих відносин.

Щасливі, гармонійні стосунки – це коли ви розумієте і приймаєте, що іноді вам і вашій другій половинці потрібно проводити час порізно.

Справжня любов – це не шалений потік емоцій, що виникає відразу

Закоханість – це спалах емоцій, які виникають відразу і буквально вибивають у вас грунт з-під ніг. Всі ці прекрасні емоції виникають в мить ока і через якийсь час починають згасати.

«Закоханість – це полум'я, яке швидко запалюється і не менш швидко згасає. Емоції виникають швидко, а потім не менш швидко згорають дотла», – зазначає Грей.

У випадку з істинною любов'ю все інакше. Справжня любов – це не потік емоцій, які накочують хвилею і також швидко зникають. Справжня любов – це сталість емоцій, які ніколи не згасають.

Справжня любов – це партнерство

У разі закоханості все зводиться до почуттів та емоцій, які викликає у вас інша людина. У разі істинної любові, ваші емоції пов'язані з тим, що відчуває до вас ваш улюблений чоловік. Якщо ви обидва щиро любите один одного, ви намагаєтеся бути партнерами. Ви не є власністю один одного. Кожен з вас є самодостатньою особистістю. Ви обоє хочете жити разом. Ви хочете бути партнерами.

«Партнерами стають не відразу. Це процес, коли ви ростете як разом, так і окремо один від одного. Бути партнерами – значить бути один для одного справжнім другом. Мова вже не йде лише про всі ті прекрасні емоції. Бути партнером – значить вміти йти на компроміс. Бути партнерами – значить долати труднощі життя разом, знаючи, що вам завжди є на кого спертися», – зазначає Лексі Херрик, засновниця порталу HerTrack.com.

Закоханість і справжня любов можуть відчуватися однаково. У будь-якому випадку, ви просто насолоджуєтеся емоціями, які виникли. У житті кожного з нас є місце і закоханості, і справжньої любові.

«Любов – це не тоді, коли у тебе перехоплює подих, це не радісне збудження, не бажання злягатися кожну хвилину… Все це – пристрасть… А любов – це те, що залишається, коли пристрасть проходить…», – Луї де Берньер, «Мандоліна капітана Кореллі».

Джерело