Кілька продуктів, яких треба уникати, якщо у вас синдром полікістозних яєчників

За наявності синдрому полікістозних яєчників не варто їсти певні продукти.

Синдром полікістозних яєчників — це гормональне захворювання, що викликає збільшення яєчників та утворення невеликих кіст з їх зовнішніх країв. Це порушення обміну речовин, яке пов'язане з інсуліном. Тому здорове харчування може мати величезний вплив на хворобу. Але яких продуктів слід уникати, якщо у вас СПКЯ?

Синдром полікістозних яєчників — це захворювання, яке викликає гормональний дисбаланс і проблеми з обміном речовин. З таким станом здоров'я зіштовхується кожна десята жінка дітородного віку. Хвороба проявляється нерегулярними менструаціями або відсутністю менструації, інформує Ukr.Media.

У жінок з цим захворюванням є множинні кісти у яєчниках у результаті надмірного вироблення гормонів, званих андрогенами.

Близько половини жінок з цим захворюванням мають надмірну вагу або страждають на ожиріння. Хворі часто мають вугри, гірсутизм, тобто надмірний ріст волосся, або облисіння за чоловічим типом.

Якщо симптоми не прибрати, то СПКЯ може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, включаючи діабет, серцево-судинні проблеми, депресію або підвищений ризик розвитку раку ендометрію. Дієта та спосіб життя дуже сильно впливають на перебіг хвороби.

Яких продуктів слід уникати, якщо у вас СПКЯ

Рафіновані вуглеводи

Продукти з високим вмістом рафінованих вуглеводів, такі як білий хліб, кекси, випічка для сніданку, солодкі десерти і усе, що зроблене з білого борошна.

Солодкі продукти та напої

Цукор — це вуглевод, і його за можливості слід уникати, оскільки він аналогічним чином впливає на здоров'я людини. Солодкі напої, включаючи газовані і енергетичні, також порушують баланс гормонів в організмі.

Олії з насіння

Олії з насіння зазвичай містяться у багатьох оброблених харчових продуктах. Ці типи олій є шкідливими для здоров'я через жири омега-6, які можуть викликати запалення. Уникайте їх та оброблених харчових продуктів, готуючи вдома на кокосовій, оливковій оліях або топленому маслі.

Червоне м'ясо

У червоному м'ясі більше насичених жирів, які можуть сприяти збільшенню ваги. Зокрема, слід за можливості уникати стейків, гамбургерів і свинини.

Кава

Кофеїн у каві може збільшити рівень гормонів стресу, що, своєю чергою, підвищує рівень інсуліну.

Джерело