Керівництво Міноборони України зустрілося з міністром оборони Швеції

Делегація українського оборонного відомства на чолі з заступником Міністра оборони України генерал-лейтенантом Іваном Гаврилюком провела 24 лютого зустріч із очільником міністерства оборони Швеції Полом Йонсоном, який відвідав Україну.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

«Сьогодні — друга річниця початку кровопролитної війни росії проти України. Дякую Швеції за постійну підтримку України, ми високо цінуємо вашу допомогу», — сказав Іван Гаврилюк.

Заступник Міністра оборони подякував за нещодавно наданий вже 15-й значний пакет допомоги від Швеції, який допоможе у стримуванні російської агресії.

Пол Йонсон зазначив, що це третій його візит в Україну за минулий рік.

«Дякую вашим відважним солдатам за оборону України, а також за оборону усієї Європи. Ми тут сьогодні для того, аби обговорити, як ми можемо й надалі посилити нашу підтримку вам», — заявив Пол Йонсон.

Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк сказав, що для Сил оборони зараз пріоритетом є постачання нашими партнерами сучасних зразків озброєння та військової техніки з метою здобуття технологічної переваги над ворогом.

Заступники Міністра оборони Станіслав Гайдер та Дмитро Кліменков поінформували шведську делегацію про реформи в оборонному відомстві, зокрема у сфері інституційного розвитку та летальних і нелетальних закупівель.

Іван Гаврилюк зазначив у ході переговорів, що Міноборони України «високо цінує готовність Швеції розпочати роботу над двосторонньою угодою з Україною про гарантії безпеки».

Серед пріоритетів Сил оборони України він назвав отримання систем протиповітряної оборони для захисту інфраструктури країни, літаків F-16 та Gripen, боєприпасів різної номенклатури, ракет дальньої дії для знищення логістичних центрів ворога, безпілотників різних типів та систем радіоелектронної боротьби.

Заступник Міністра оборони також подякував Швеції за приєднання до декількох коаліцій на підтримку військових спроможностей України, зокрема до коаліції морських спроможностей, коаліції з розмінування та коаліції безпілотників.

Раніше стало відомо, що Швеція передає Україні нові БМП, катери та зброю на понад $680 млн.

Джерело