Їй завжди 25 або чому деякі жінки вважають, що виглядають молодшими

Звичайні міркування на цю тему – не більше.

Мене дивує, коли я бачу на вулицях міста жінок за 50, одягнених, як дівчатка — топік, коротенькі шорти, молодіжні окуляри та кросівки, інформує Ukr.Media.

Або молоді мами, які одягаються, як підлітки.

Але є у моєї подруги невістка — молодша сестра чоловіка, через рік їй 40, яка зі своїм віком носиться, як із писаною торбою. Вона кожному малознайомому чоловікові ставить те саме питання:

"Як ти думаєш, скільки мені років?"

Чоловік зображує на обличчі муки інтелектуальної праці, а потім відповідає з хитрим прищуром:

– Вісімнадцять? — Ну майже — сміється Юля. Мені 39, а хто дасть, так?

Чоловік зображує здивування. Але далі від цієї пантоміми їхні стосунки ніколи не розвиваються.

І ми з подругою чудово розуміємо, що це — гра статей. І будь-який чоловік припускає і здогадується, скільки насправді їй років. І нормальному чоловікові взагалі начхати, в якому році народилася жінка. Його приваблює зовнішність, доглянутість, поведінка. Вміння не ставити дурних питань у тому числі.

І взагалі, дивно козиряти тим, що ти виглядаєш молодшою.

Добре було б виглядати на свій вік, але при цьому щось із себе уявляти. Освіта, професія, досвід. Діти, можливо. Бути чимось цілісним, а не дорослою жінкою з мозком 20-річної дурниці.

Чоловік зайшов постригтися. Я вирішила почекати його на дивані. Перукар, дядечко близько 40 підморгнув мені і спитав — як ти думаєш, скільки мені років?

"Клон невістки на ім'я Юля" — промайнуло у мене в голові.

Я вирішила бути чесною, дивлячись на ретельно зафарбовану сивину і мімічні зморшки:

– 42?

Чоловік пожурився:

– Вгадала. Але мені більше 35 ніхто не дає…

І ось цей миттєвий перехід на "ти", і це бездумне питання про вік — видав у ньому людину поверхневу. І такі як він, особливої цінності не представляють, скільки б у них у паспорті не стояло. Хоч 20, хоч 30, хоч 40.

Вік — це не мірило досягнень. І не цифра, від якої треба тікати всіма можливими способами — дієтами, макіяжем, одягом, що обтягує.

А вже хвалитися своєю моложавістю — це як на касі магазину почути: ця курка вчора прострочилася, але ви беріть, вона не пахне.

Джерело