Єврокомісія пропонує Орбану компроміс по Україні – ЗМІ

Єврокомісія пропонує Орбану компроміс по Україні - ЗМІ

Брюссель зробив Орбану пропозицію

Угорському прем’єру пропонують відмовитися від свого вето на €50 млрд для України зараз, але зі збереженням можливості зупинити операцію на середині шляху у 2025 році.

Єврокомісія готова прийняти деякі вимоги Угорщини, щоб домогтися виділення Україні 50 млрд євро. Про це у четвер, 11 січня, повідомляє The Financial Times із посиланням на неназваних високопосадовців.

Зазначається, що Брюссель намагається знайти вирішення проблеми угорської блокади відтоді, як прем’єр-міністр Віктор Орбан наклав вето на пакет заходів ЄС у грудні. Проблема стає ще більш актуальною, якщо врахувати, що безвихідна ситуація в Конгресі США означає невизначеність у підтримці Києва з боку Вашингтона, в той час як Росія посилює авіаудари по українських містах.

Три чиновники, обізнані в цьому питанні, заявили, що як спосіб переконати Орбана відмовитися від свого вето, Єврокомісія готова надати угорському прем’єру можливість у 2025 році зупинити операцію з фінансування на середині шляху.

Згідно з цією поступкою, ЄС включить перегляд чотирирічного пакета підтримки наступного року, коли оцінюватимуть, чи потребує Україна грошей і чи виконала вона вимоги для отримання допомоги ЄС. Це дасть Орбану можливість накласти вето на його продовження.

Єврокомісія також готова проводити щорічний аудит допомоги і запровадити пункт про “екстрене гальмування”, згідно з яким будь-яка країна зможе винести серйозні побоювання щодо виплат Україні на обговорення саміту лідерів ЄС. Однак це не дасть Угорщині додаткової можливості накласти вето на фінансування.

Відповідаючи на запитання, чи буде цього достатньо, щоб Орбан відмовився від свого вето, високопоставлений угорський чиновник сказав: “Поки що неясно, але, найімовірніше, так”.

Раніше повідомлялося, що очільники МЗС України і Угорщини проведуть зустріч в Ужгороді 29 січня.

Нагадаємо, 28 грудня Єрмак провів телефонну розмову з Сійярто. За словами керівника ОП, вони обговорили організацію зустрічі президента Володимира Зеленського з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у найближчому майбутньому.

У Європарламенті пропонують позбавити Угорщину права голосу

Джерело