На керівній раді Європейського оборонного агентства 27 міністрів оборони країн ЄС затвердили 22 пріоритети для розвитку європейської оборони на основі уроків, отриманих у контексті широкомасштабного вторгнення рф в Україну.
Про це йдеться на сайті Євросоюзу.
У звіті зазначається, що пріоритети відображають військові реалії, що спостерігаються в Україні, сприяють оборонним цілям ЄС і покликані привести до реалізації конкретних проєктів на тлі постійного недофінансування та недостатньої європейської співпраці у сфері оборони.
Двадцять два пріоритети оборонної політики ЄС містять чотирнадцять пріоритетів у п’яти військових сферах і вісім пріоритетів, пов’язаних зі стратегічними силами і засобами посилення.
Серед них, зокрема: розширення сил і засобів високоточного удару, необхідність інтегрованої протиповітряної і протиракетної оборони, удосконалення підводного захисту за допомогою передових автономних підводних апаратів та систем спостереження, стійка і гнучка логістика, підготовлені збройні сили: зосереджені на здатності адаптуватися до середовища, що постійно змінюється, а також діяти в нових військових сферах, таких як космос та кіберпростір.
Оборонне агентство окремо підкреслює, що широкомасштабна війна проти України підкреслює нагальну потребу покращити військову мобільність сил у ЄС і за його межами.
«Серед ключових уроків, які спостерігаються в контексті загарбницької війни росії проти України, є необхідність створення гнучких, мобільних, оперативно сумісних, технологічно просунутих, енергоефективних та стійких сухопутних військ повного спектру. Більше того, український контекст підкреслив важливість багаторівневої інтегрованої протиповітряної і протиракетної оборони, а також належного балансу між якісним і кількісним вимірами в багатьох галузях сил і засобів», — йдеться у тексті звіту.
Залиште відповідь