ЄС передав Україні 12 собак-саперів

ЄС передав Україні 12 собак-саперів

Фото: Представительство Еврокомиссии в Польше. ЄС передав Україні третю групу собак-саперів

Церемонія передачі українській стороні собак відбулася 14 червня на аеродромі Лососіна-Дольна поблизу Нового Сонча на півдні Польщі.

Єврокомісія передала Києву третю групу з 12 собак-саперів для розмінування території України. Про це повідомило представництво Єврокомісії в Польщі.

Церемонія передачі українській стороні собак відбулася 14 червня на аеродромі Лососіна-Дольна поблизу Нового Сонча на півдні Польщі.

Завдяки проєкту Єврокомісії одна німецька вівчарка та 11 бельгійських вівчарок підтримуватимуть українську армію, яка протидіє російській агресії. Це третя група талановитих тварин, які рятують життя багатьом людям завдяки своїй здатності знаходити та знешкоджувати снаряди, вибухівку та радіоактивні речовини, – зазначили в Єврокомісії.

Як повідомляється, це вже третя, найбільша група собак, підготовлених у межах проєкту Генерального директорату Єврокомісії з питань міграції та внутрішніх справ і служби з питань інструментів закордонної політики ЄС.

Собаки-сапери були підготовлені в Бельгії, Польщі, Італії, Мальті, Люксембурзі та Фінляндії.

У Польщі собаки пройшли 14-денний адаптаційний курс на базі Карпатського прикордонного загону Польщі, під час якого українські кінологи познайомилися зі своїми новими підопічними.

Зазначається, що орієнтовний бюджет зазначеного проєкту, який триватиме до 2025 року, становить 3 млн євро. Загалом Єврокомісія передасть Україні 50 спеціально навчених собак-саперів. Першу групу з дев’яти собак-саперів вже було передано Україні в березні минулого року, другу групу з дев’яти собак – торік у листопаді.

 

 

Нагадаємо, поліція Київської області отримала 11 службових собак, які пройшли тренування у Нідерландах.

Раніше в Іспанії провели перші заняття з українськими кінологами.

Джерело