Є тип людей, яким не можна допомагати

Навіть на запитання «котра година» відповідати не треба.

Є тип людей, яким не можна допомагати. Навіть на запитання їм не можна відповідати. Навіть на запитання «котра година» відповідати не треба, інформує Ukr.Media.

Тому що потім вас звинуватять та звалять на вас відповідальність за всі свої проблеми. За все своє життя.

Це невдахи, але не звичайні, а так звані «злісні жертви». Вони завжди скаржаться, вони завжди ображені і незадоволені. Вони завжди звинувачують інших, зазвичай тих, хто поруч, у своїх нещастях. Заздрять чужому успіху, розписують своє життя у похмурих тонах, розповідають, які вони нещасні. Але завжди винен у цьому хтось інший. Той, хто поряд.

Подасте склянку води в спекотний день такій людині, що знемагає від спраги — вона скаже потім, що вода була отруєною або занадто холодною. Погано. Після цієї води вона захворіла і досі хворіє.

Або скаже, що ця вода принесла нещастя. Людина її випила десять років тому. І все її життя пішло під укіс, це ви її зачарували, це ж ясно!

І взагалі, ви жадібні. Дали склянку води. Ось і все, чим ви можете допомогти людині у скрутному положенні.

А ще ця вода пролилася та зіпсувала костюм жертви. Це через вас, звісно. Неправильна склянка і надто рідка вода.

Ну, а якщо відповіли, котра година, то тепер ви довічно будете винні в запізненнях цієї людини. У тому, що відповіли брутально, неделікатно. У тому, що інтонація була знущальною. У тому, що у вас є годинник, а у жертви немає. У тому, що ви нахабно надали собі право вказувати час іншим. А насправді на хвилину більше часу було! Ви брехло!

Можна довго розповідати, у чому вас звинувачуватимуть. Зруйноване життя жертви та її страждання тепер на вашій совісті. І триватиме це все життя.

Хіба ви не помітили, що всі давно втекли від цього персонажа? Крім тих, у кого він вп'явся як кліщ, звинувачуючи у своїх невдачах? Ось тепер і в вас він вп'явся. Склянка води і «котра година» — звичайнісінькі хитрощі розбійників.

Тому допомагати таким людям собі дорожче.

Уникнути контакту не завжди можливо. Але завжди винні будете саме ви. І плаксивим голосом зла жертва звинувачуватиме вас у своїх нещастях. Називаючи нещастями звичайнісінькі події життя, через які ми всі проходимо. Так що склянку води дати доведеться. Відмовити неможливо.

Та й відмову теж не пробачать, звісно. І все життя звинувачуватимуть вас у тому, як ви відмовили у склянці води.

Джерело