Японія і Камбоджа розміновуватимуть Україну

Японія і Камбоджа розміновуватимуть Україну

Фото: МВД Украины За даними Human Rights Watch, наявність мін зафіксовано в 11 із 27 регіонів України

Україна стала найбільш замінованою територією світу, обійшовши за цим показником Афганістан і Сирію.

Японія співпрацюватиме з Камбоджею з метою розмінування України та інших країн, охоплених війною. Про це у суботу, 6 липня, заявила міністр закордонних справ Йоко Камікава під час візиту до Камбоджійського центру протимінної діяльності, пише Associated Press.

Вона підкреслила, що Камбоджа є лідером у протимінній діяльності в усьому світі.

“Камбоджа є важливим партнером Японії в її глобальних зусиллях з розмінування. Також я впевнена, що Камбоджа зробить великий внесок у підвищення поінформованості про нелюдяність протипіхотних мін як країна, що постраждала від них”, – сказала вона. 

Йоко Камікава зазначила, що в рамках Японсько-камбоджійської ініціативи з протимінної діяльності Японія надасть повномасштабну допомогу в гуманітарному розмінуванні в Україні.

“Наступного тижня ми надамо Україні велику машину для розмінування, а наступного місяця, тут, у Камбоджі, ми проведемо навчання українського персоналу, як працювати з цією машиною”, – пояснила міністерка.

Камбоджійські сапери є одними з найдосвідченіших у світі, і за останнє десятиліття кілька тисяч з них були відправлені під егідою ООН для роботи в Африці та на Близькому Сході.

У свій час на території Камбоджі, де майже 30 років тривала громадянська війна, були розміщено мільйони мін. Після закінчення війни у ​​1998 році країна спільно з Японією почала проводити роботи з розмінування своєї території. З моменту завершення бойових дій у Камбоджі майже 20 000 людей загинули і близько 45 000 отримали поранення від вибухівки, що залишилася після війни.

У 2022 році Камбоджа розпочала підготовку саперів з України, яка також страждає від високої щільності мін та інших боєприпасів, що не вибухнули, на її території.

Камбоджа була однією з майже 100 країн-членів ООН, які виступили співавторами резолюції, що засуджує вторгнення Росії в Україну. 

Нагадаємо, на Чернігівщині на російській вибухівці підірвався автомобіль РЕМ.

Раніше повідомлялося, що в Херсонській області на російській вибухівці підірвалися рибалки.

“У господарстві згодиться”: жінка самовільно зняла знаки “Міни”

Джерело