Яку температуру повинна мати вода, коли ви приймаєте душ

Температура води під час приймання душу має бути правильною.

Після тривалого насиченого дня важко уявити собі щось більш втішне, ніж гарячий душ, який допоможе розслабитися і скинути з себе усю накопичену втому. Однак екстремальні температури здатні завдати шкірі більше шкоди, ніж користі, інформує Ukr.Media.

Гаряча пара допомагає порам розкритися — безумовно, це корисно для очищення, але вода високої температури може викликати й значні проблеми через вплив на зовнішній шар шкіри. Епідерміс наповнений сальними залозами, які відповідають не лише за зволоження тіла, але й за захист від зовнішніх подразників.

Тепло від гарячої води у поєднанні з милом сприяє пом'якшенню шкіри, поступово видаляючи її природні жирні захисні бар'єри. У результаті шкіра може стати сухою і подразненою, при цьому з'явиться й свербіж. Занадто гарячий і тривалий душ буде сильно впливати на здоров'я шкіри. Однак наскільки висока температура є небажаною?

Як зрозуміти, що варто знизити градус

Насправді це дуже легко. На думку багатьох лікарів, якщо шкіра червоніє, то це означає, що температура води занадто висока. При цьому оптимальною залишається тепла вода, у той час як прохолодна може підвищити розумову активність і допомогти прокинутися вранці. Крім цього, прохолодний душ виявиться кращим для волосся, шкіри і загального зволоження.

Якщо вода прохолодна, то кров буде текти більш ефективно, насичуючи організм поживними речовинами і киснем. За умови достатнього живлення клітин і отримання необхідного рівня кисню шкіра виглядатиме більш сяючою.

Наскільки довго можна приймати душ

Не лише температура води, але й час, проведений під душем, впливає на зовнішній вигляд шкіри. Занадто тривале перебування під душем може сильно висушити шкіру, хоча здається розслаблюючим і освіжаючим. Оптимальний час для водної процедури — 10 хвилин. У цьому випадку тіло втратить не настільки багато вологи.

Якщо ви надаєте перевагу тому, щоб ніжитися під водою довше, то важливо подбати про захист. Нанесіть олію або лосьйон на вологу шкіру — це допоможе затримати вологу і виключить небажану сухість.

Джерело