Які продукти слід виключити з раціону в холодну пору року

Список продуктів, які можуть завдати шкоди організму у зимовий період.

У холодну пору року організм піддається підвищеним навантаженням. Зміна погоди, нестача сонячного світла та постійні перепади температур можуть серйозно підірвати здоров'я, якщо ви не уважно стежите за своїм раціоном. Деякі продукти, які здаються безневинними, насправді можуть завдати шкоди організму в зимовий період, кажуть нутриціологи. Розберімося, які з них не варто вживати в холоди, інформує Ukr.Media.

Напівфабрикати та фаст-фуд

Ласощі у вигляді швидкого перекушування можуть принести значно більше шкоди, ніж ми думаємо. Фаст-фуд і напівфабрикати мають високу калорійність, але при цьому вони позбавлені поживних речовин, необхідних для підтримання здоров'я. Вони містять масу консервантів та добавок, які можуть спричинити порушення обміну речовин та інші захворювання.

Холодні супи

Холодні супи, такі як гаспачо і буряк, можуть бути дуже освіжаючими в спеку, але вони не такі вже й корисні в холоди. Вони можуть пригнічувати травлення та охолоджувати організм, що небажано у зимовий період. Краще замінити їх теплими супами, які зігріють вас, збагатять вітамінами та мінералами.

Несезонні продукти

Краще надавати перевагу сезонним овочам та фруктам. Взимку вони можуть бути замінені на свіжозаморожені, які зберігають свої корисні властивості. Несезонні продукти, такі як екзотичні фрукти або овочі, можуть містити більше хімічних речовин, які використовуються для збереження їхньої свіжості, що може негативно позначитися на здоров'ї.

Продукти з високим вмістом цукру

Солодощі можуть здаватися найкращим способом зігрітися і підняти настрій у холод, але надлишок цукру може зашкодити вашому імунітету. Вживання великої кількості цукру веде до його зниження та підвищеного ризику захворювань. Замість солодкого частування краще звернути увагу на фрукти та ягоди, які порадують вас і при цьому збагатять організм вітамінами та антиоксидантами.

Алкоголь

Алкоголь може бути джерелом тепла, але це ілюзія. Фактично він уповільнює метаболізм і збільшує почуття голоду, що може призвести до переїдання та набору зайвої ваги. Крім цього, алкоголь негативно впливає на імунітет, роблячи нас більш уразливими до інфекцій.

Джерело