Як зятеві побудувати гарні відносини із родичами власної дружини

Після весілля чоловікові треба налагодити стосунки із родичами дружини.

Не дарма кажуть, що чоловік одружується не тільки з коханою жінкою, але і з її родиною. Навряд чи ви добре знаєте усіх новоспечених родичів, але від відносин із ними залежатиме успішність вашого шлюбу. Теща, тесть, шурин, своячка — усі ці люди мають власний характер, до якого не завжди легко підлаштуватися. Крім того, у кожного з них є своя думка щодо важливих сімейних питань. Через це нерідко виникають конфлікти. Але побудувати гарні відносини з родичами дружини все ж таки можна. Як саме? Розповімо нижче, інформує Ukr.Media.

Не відкладайте розв'язання проблем

Нерідко після весілля між родичами дружини та зятем виникає непорозуміння. Причини, що викликають його, можуть бути різними. Наприклад, родина дружини навмисно не йде на контакт з чоловіком. Чи зять і родичі змагаються за увагу жінки. Такі проблеми потрібно оперативно вирішувати, інакше здорових стосунків у родині ви не зможете побудувати.

Ви повинні визнавати, що між вами та родиною дружини завжди буде існувати конкуренція. Але не бійтеся розмовляти з нею про те, що вам не подобається. Не відкладайте проблеми, що виникли, а вирішуйте їх. Якщо ви будете їх замовчувати, вони почнуть накопичуватися. Згодом це може призвести до серйозних конфліктів, які стануть причиною взаємної неприязні або навіть ворожнечі.

Завжди розповідайте дружині про виникнення ускладнень

Багато чоловіків замовчують своє невдоволення, тому що не хочуть засмучувати свою дружину. Це неправильно, тому що ігнорування ніколи не допоможе вам розв'язувати проблему. Якщо вам не подобається, як теща втручається у ваше приватне життя, не бійтеся висловити це дружині. Говоріть спокійно і наводьте докази, що вказують на власну правоту. При цьому намагайтеся не тиснути на неї, а прийти до спільного компромісу.

Тільки постійне спілкування допоможе вам налагодити відносини з родичами дружини. Не віддаляйтеся від неї, навпаки, зробіть її посередником, якщо її родина вас не приймає. Ви повинні діяти спільно, якщо хочете вирішити труднощі, що виникли.

Намагайтеся зберігати спокій під час спілкування

Чоловік самостійно обирає собі дружину, але не її родичів. Тому не завжди їхні характери можна назвати приємними. Іноді теща і тесть можуть дратувати чоловіка. Але якщо він хоче налагодити відносини з ними, він повинен поводитись належним чином. Намагайтеся завжди зберігати спокій, навіть якщо вони порушують межі вашого особистого життя.

Не кричіть і не показуйте свого роздратування. Така поведінка, навпаки, спровокує конфлікт. Намагайтеся виявляти повагу, ввічливість і доброту до своїх нових родичів. Це не означає, що проблеми потрібно замовчувати. Просто вирішувати їх потрібно без сварок і криків.

Не бійтеся просити пораду

І теща, і тесть мають великий життєвий досвід. І вони майже завжди готові поділитися ним з вами, якщо ви про це попросите. Але молоді люди, навпаки, намагаються діяти самостійно, уникаючи прохань про допомогу. Така поведінка може відштовхнути старше покоління, яке вважатиме, що ним нехтують. Не бійтеся просити пораду, навіть якщо ви її не потребуєте.

Не обов'язково слідувати точним вказівкам, даним тещею або тестем. Але їм буде приємно, що з ними рахуються, а їх думкою цікавляться. До того ж взаємна допомога зміцнює відносини. Вона зближує, допомагає знайти спільні інтереси і вибудувати обопільну довіру.

Вивчіть взаємини між членами родини

Не дарма кажуть, що родина — це маленька держава. У вашої дружини є багато родичів, кожен з яких має свій характер і особисті інтереси. Не усі з них однаково добре ладнають один з одним. У будь-якій родині трапляються конфлікти, які впливають на взаємини. Коли ви починаєте знайомство з родичами дружини, ви повинні з'ясувати, як вони ставляться один до одного. Чим швидше ви це зробите, тим краще для вас.

Оцініть обстановку, придивіться, як теща і тесть спілкуються зі своїми дітьми. У кожної пари є своя методика виховання. Хтось встановлює чітку вертикаль у відносинах, інші, навпаки, спілкуються зі своїми дітьми як із друзями. Не намагайтеся змінити наявні порядки, а підлаштуйтесь під них. Це допоможе вам швидше налагодити стосунки з родичами.

Підтримуйте спілкування з родичами дружини

Щоб налагодити відносини з новими родичами, ви повинні підтримувати з ними спілкування. Самостійно проявляйте ініціативу, а не перекладайте її на свою дружину.

Ні, вам не потрібно щотижня заходити до них у гості без запрошення. Але ви повинні регулярно цікавитися їх новинами, здоров'ям, роботою. Якщо у вашої дитини планується спортивне змагання або концерт у школі, не соромтеся написати тестеві або тещі та запросити їх. Намагайтеся пропонувати їм допомогу. Наприклад, запропонуйте зібрати врожай або зробити ремонт у квартирі. Випадкові акти доброти допоможуть вам швидше зміцнити відносини.

Критикуйте конструктивно

Якщо вам щось не подобається, не тримайте це в собі. Щоб родичі дружини правильно відреагували на ваше невдоволення, намагайтеся показувати його спокійно, без агресії та роздратування. Якщо ви критикуєте тещу або тестя, наводьте аргументи, які доводять вашу правоту.

Сконцентруйтеся не на закидах і претензіях, а на розв'язання наявних проблем. Не озирайтеся назад, постійно згадуючи неприємні миті спільного спілкування. Намагайтеся налагодити відносини так, щоб вони не повторилися у майбутньому.

Створюйте і підтримуйте сімейні ритуали

У кожній родині є свої ритуали та традиції. Ви повинні підтримувати їх, а не намагатися змінити. Родичі прийняли вас у свою родину, і ви повинні з повагою ставиться до тих звичок, яких вони дотримуються, навіть якщо щось вам не подобається.

Наприклад, теща і тесть влаштовують сімейну вечерю раз на місяць. Не ігноруйте її та не намагайтеся відмовитися від її відвідування. Краще виберіть один вечір на місяць, щоб підтримати стосунки з новою родиною. Ви також можете створювати власні ритуали або видозмінювати їх. Але важливо, щоб родичі дружини не були проти подібних нововведень. Пам'ятайте, що це родина, а це означає, що вони встановлюють правила.

Будьте корисним

Щоб налагодити стосунки з родиною дружини, важливо не бути байдужим до їх проблем. Намагайтеся допомагати їм у міру можливостей. Наприклад, ви прийшли в гості до тещі, яка живе сама. Запитайте, чи потрібна їй якась допомога. Можливо, у неї зламалася розетка або тече кран, а ви можете полагодити їх. Такий акт доброти не залишиться непоміченим, і вона стане більше цінувати та поважати вас.

Коли ви приходите у гості, намагайтеся бути корисним. Після сімейної вечері запропонуйте прибрати зі столу. Або організуйте гру для дітей, щоб відвернути їх від дорослих розмов. Іншими словами, грайте активну, а не пасивну роль у житті родини дружини. Це допоможе швидше домогтися їхньої поваги та довіри.

Не нехтуйте їх допомогою

Родичі дружини теж можуть проявити ініціативу у налагодженні відносин. Бабусі та дідусі обожнюють проводити час зі своїми онуками. Вони регулярно дарують їм іграшки та одяг. І родичі дружини хочуть відчувати, що їх підтримка важлива для вас. Тому не нехтуйте їх допомогою. Якщо теща подарувала вашій доньці нову сукню, не полінуйтеся сфотографувати її в обновці та показати бабусі. Вона це оцінить і почне ще більше поважати вас. Якщо теща або тесть пропонують допомогу, не поспішайте категорично від неї відмовлятися. Вони роблять це з добрих спонукань, тому важливо цінувати їх.

Джерело