Такі пристрої як нормалізатори, які оберігають промислове обладнання, побутові електроприлади та електроніку від перепадів вольтажу, використовує чимало українців. В інтернет-магазинах представлено сотні різних за принципом роботи, швидкістю реакції, точністю, робочим діапазоном, додатковими функціями варіантів. Однак найбільшим попитом користується стабілізатор Елекс, адже виробник пропонує одразу три лінійки під будь-який бюджет і вподобання покупців. Кожна має свої особливості, включно з різним типом стабілізації, що має прямий вплив на характеристики моделі.
Які бувають стабілізатори Елекс: розбираємо популярні лінійки пристроїв
Науково-виробнича фірма «Елекс» виділяється на тлі інших виробників використанням найкращих комплектуючих, професійним складанням, наявністю офіційної гарантії на 36 місяців. Стабілізатор Елекс представлений трьома лінійками: бюджетна «Гібрид», середня «Ампер», преміальна «Герц». Незалежно від обраної серії, ви можете сміливо купити стабілізатори напруги «Елекс» і бути впевненими, що вони оберігатимуть вашу техніку протягом усього терміну служби.
Однак ключові характеристики, можливості, ціна і період експлуатації стабілізатора Елекс насамперед залежать від типу стабілізації:
- релейний — серія «Гібрид». Коли показники мережі відхиляються від стандартних 220 Вольт, вбудована електронна схема проводить аналіз і вмикає потрібне реле, змінюючи підключену обмотку. Він коштує недорого, працює в широкому діапазоні вольтажу 140-270 Вольт, але має не найкращі показники точності (5-8%) і швидкості (100-500 мс), видає клацання при перемиканні реле, а термін служби доходить максимум до 5-8 років;
- тиристорний — серії «Ампер» і «Герц». Принцип роботи стабілізатора Елекс схожий на релейний, але замість механічних реле встановлено напівпровідникові ключі тиристори. Така особливість істотно збільшує швидкість реакції (10-20 мс) і знижує похибку (2-3%), робить тиристорний стабілізатор безшумним і стійким до великих навантажень;
- симісторний — теж «Ампер» і «Герц». Замість тиристорів встановлено симістори, які пропускають струм в обидва боки, через що трохи поступаються за характеристиками. Такі моделі реагують на відхилення від допустимої норми за 20-40 мс, допускають похибку в 3-4%, чутливі до перевантаження, зате коштують трохи дешевше за попередні варіанти.
З огляду на вищевказані особливості, купити стабілізатори напруги Елекс релейного типу можна в разі обмеженого бюджету для захисту нечутливих побутових електроприладів та електроніки. Якщо ж хочете убезпечити від неякісного живлення дорогу чутливу техніку, тоді слід одразу інвестувати в електронні моделі, які зможуть нормалізувати показники вольтажу в екстрених ситуаціях навіть при підвищеному навантаженні.
Коли варто витрачати гроші на тиристорний стабілізатор
В інтернет-магазині https://voltmarket.ua/ можна купити стабілізатори тиристорні потужністю від 0.5 до 100 кВа. Завдяки здатності витримувати великі навантаження, такі пристрої найчастіше купують для серверів, медичних апаратів, потужного промислового обладнання. У таких випадках висока ціна, якщо порівнювати з релейними варіантами, цілком виправдана.
Однак іноді власникам приватних будинків теж є сенс купити стабілізатори тиристорні якщо:
- максимально нестабільна напруга — часті просадки нижче 140 Вольт або стрибки вище 260 В;
- велика сумарна потужність — тиристорний стабілізатор краще справляється з підвищеними навантаженнями, відповідно підходить для домогосподарств із загальним споживанням техніки 10-15 кВа і вище, наприклад, потрібно одночасно убезпечити електрокотел, потужні насоси тощо;
- потрібна висока точність — у будинку встановлено багато чутливих електроприладів, включно з аудіо- та відеотехнікою, медичною апаратурою, лабораторним обладнанням.
Коли основною метою є захист побутових приладів, включно з телевізором, холодильником, пральною машинкою, кондиціонером, водночас важлива висока точність, швидкість, широкий діапазон вольтажу і довговічність пристрою, доцільно розглянути симісторний варіант. Ви також можете перейти в інтернет-магазин Voltmarket, додати в порівняння стабілізатор Елекс різного типу, а потім вивчити відмінності в порівняльній таблиці. Так вам вдасться підібрати підходящий для себе нормалізатор з найкращим співвідношенням ціни та якості.
Автор: Куртов Сергій Володимирович (Voltmarket).