Як скасувати плани і не зіпсувати відносини з людьми: корисні поради

Зміни у планах не повинні псувати стосунки зі знайомими.

У житті трапляється таке, що плани доводиться скасовувати. Через це ми можемо відчувати себе винними перед людьми, яким доводиться повідомляти про це. Та й вони можуть на нас ображатися, якою б серйозною не була причина скасування планів, інформує Ukr.Media.

Однак щоб розповісти про те, що потрібно скасувати зустріч, не потрібно писати забагато тексту, довго виправдовуватися або давати обіцянки. Зараз ви дізнаєтеся 6 способів, як скасовувати плани, не ображаючи людей, і при цьому добре почуватися:

Чітко висловлюйте причини, через які скасовуєте плани

Коли ми відкриті і відверто говоримо про свої почуття або плани, оточуючим легше нас зрозуміти. Скажіть про мету і причини, через які ви змушені скасувати свої плани. Наприклад, вам терміново може знадобитися з'їздити у лікарню до родича замість того, щоб провести вечір у кафе з друзями. Або затриматися на роботі, через що ви не встигнете випити чашку кави з хлопцем у запланований час. Також те, що у вас щось болить — вагомий привід і пояснення, чому ви не можете бути присутніми на запланованому заході.

Зазвичай люди реагують на таку інформацію адекватно і не ображаються через те, що доведеться переглянути свої плани. Навпаки, вони будуть вдячні за чесність, а у деяких випадках можуть запропонувати свою допомогу.

Але відзначимо, що не варто обманювати у подібних ситуаціях і вигадувати серйозні причини, коли їх насправді немає. По-перше, брехня може розкритися і зіпсувати відносини з людьми. А по-друге, якщо часто зловживати такими речами, у дійсно серйозному випадку вам можуть просто не повірити.

Покажіть, що вам не все одно

Висловіть жаль про те, що довелося скасувати плани. Дайте друзям зрозуміти, що вам дуже шкода. Немає нічого поганого у тому, щоб показати, що ви засмучені. Це змусить друзів зрозуміти, що вам не все одно через те, що сталося. А ще це зміцнить їх віру у те, що ви дійсно хотіли провести з ними час. До того ж, вони можуть запропонувати альтернативні варіанти — перенести ваші плани на інший день або час, змінити місце перебування або кардинально їх переглянути.

Вибачтеся

Вибачення може допомогти уникнути образ. Особливо, якщо ви скасовуєте плани у останню хвилину, змушуючи людину відчувати себе ніяково. Іноді слово "вибач" набагато ефективніше, ніж безліч пояснень, чому так сталося.

Почніть розмову з вибачення і закінчіть її так само. Вибачайтеся стільки разів, скільки буде потрібно, щоб співрозмовник зрозумів ваші почуття. У такий спосіб ви покажете свою зацікавленість у тому, щоб він не злився на вас.

Вибачення можна назвати цілою наукою. У них теж можна припускатися помилок, які перешкоджають розумінню і компромісу.

Не скасовуйте плани наступного разу

Коли скасування планів стає звичкою, це погано відбивається на нас і може нашкодити відносинам. Таке відбувається тому, що така поведінка починає ставити під сумнів нашу надійність, а також рівень зобов'язань, які ми готові на себе брати.

Після того, як ви одного разу скасували зустріч, спробуйте наступного разу цього не робити. Іноді навіть повторна згадка про скасування планів може викликати у оточуючих і друзів невдоволення та образу. Погодьтеся, не хотілося б, щоб вас припинили кудись запрошувати лише через те, що на вас не можна покластися.

Щоб не скасовувати плани, спробуйте або точно знати, що зможете провести час, як задумано, або заздалегідь нічого не обіцяти.

А ще відмінний спосіб не забувати про плани і розподіляти їх таким чином, щоб на все вистачило часу — вести щоденник.

Зробіть усе, щоб ваша відсутність не стала причиною провалу

Уявіть ситуацію: ви з друзями домовилися, що кожен принесе щось з їжі і напоїв. Ви пообіцяли, що придбаєте сік і газовану воду на усю компанію, А тепер різко скасовуєте плани. Щоб у друзів не було дискомфорту, вам потрібно або повідомити про свою відсутність заздалегідь — тоді вони встигнуть купити усе необхідне, або спробувати передати з кимось вашу частину напоїв, які ви встигли придбати.

Те ж саме стосується ситуацій, коли ваші плани фінансово залежать один від одного. Наприклад, коли у закладі діє знижка на певну кількість осіб або вам купили квиток, але ви не змогли прийти. У останньому прикладі потрібно відшкодувати вартість квитка, щоб не викликати заслужене почуття образи і недовіри у того, хто витратив на нього гроші.

Пропонуйте альтернативу або компроміс

Щоб показати, наскільки ви зацікавлені у планах і скасувати їх вам довелося з причин, що не залежать від вас, спробуйте знайти компроміс або запропонувати альтернативу, яка згладить "гострі кути" ситуації, що склалася. Наприклад, зустрітися з подругою у інший день, коли ви будете почуватися краще, або приєднатися до вечірки пізніше, ніж інші люди.

А ще можна подати ідею змінити місце зустрічі з друзями — наприклад, перенести її до тебе додому, якщо вам зовсім не хочеться кудись йти або ви розумієте, що вільних коштів на те, щоб витратити їх у кафе, у вас немає.

І ще: не варто говорити "Давай зустрінемося через кілька днів", якщо ви не впевнені, що вам дійсно вдасться це зробити. У такий спосіб ви змусите свого співрозмовника сподіватися на те, що це станеться, і розчаровуватися, коли виявиться, що це не так.

Джерело