Як швидко відновитися після Новорічних свят

Уникайте поширених помилок.

Новорічні свята — привід зібратися всією сім'єю за спільним столом і насолодитися смачною, але не завжди корисною їжею, але таке задоволення завдає відчутної шкоди нашому організму. Відразу постає питання, як допомогти собі швидко відновитися після святкового гуляння?

Уникайте поширених помилок

Початок січня може розвернутися за двома сценаріями. Перший — повне розвантаження та детокс після пишного застілля. Другий — треба доїсти все, що залишилося. І обидва вони приносять стрес організму та є шкідливими. Є й третій. Почати зі звичного сніданку, яким ви тішите себе у звичайні будні. Це може бути омлет, вівсянка, бульйон — щось легке, але ситне, інформує Ukr.Media.

Також до раціону потрібно ввести свіжі фрукти та овочі, адже вони — джерело вітамінів, антиоксидантів та мінеральних речовин, так потрібних нам не лише після свят, а й протягом усього зимового періоду.

А ось від глютену та молочної продукції краще на пару днів відмовитися зовсім. Це допоможе шлунково-кишковому тракту відпочити. Як бонус піде набряклість, шкіра теж виглядатиме краще.

Сон — найкращі ліки

Святкові посиденьки зазвичай затягуються далеко за північ. Тому важливо найближчим часом налагодити правильний режим сну. Якісний сон допоможе організму, у тому числі нервовій системі швидше відновитися. Але сон має бути «за правилами». По-перше, щонайменше 8 годин. По-друге, обов'язково вночі, щоб не закріпити установку «вночі не спимо, вдень відсипаємося». А щоб сон ніщо не переривало, краще вимкнути телефон та прибрати з кімнати все, що заважає відпочинку. Наприклад, на якість сну можуть вплинути різкі запахи, миготливі гірлянди та домашні улюбленці.

Не слід недооцінювати свіже повітря та фізичну активність

Звичайно, є спокуса влаштувати собі серіальний марафон та всі вихідні провести на дивані. Але це не найкращий варіант. Набагато корисніше буде знайти в собі сили для прогулянок на свіжому повітрі. Навіть якщо спочатку доведеться змусити себе, вже через 15-20 хвилин ви точно відчуєте себе краще. Кисень грає не останню роль у рятуванні організму від токсинів. А де як не на вулиці отримати його порцію.

Крім того, прогулянки на свіжому повітрі дають масу можливостей для помірної активності: ковзанка, піша прогулянка або веселощі з дітьми — саме те, що потрібно зараз м'язам, щоб не втратити тонус.

Про спортивний зал та тренування теж не слід забувати. Звичайно, не варто поринати в активний спорт одразу після святкового застілля, але й затягувати теж не потрібно. Постарайтеся повернутись у звичний режим тренувань у найближчий тиждень після свята.

Чим не варто нехтувати, очищаючи організм

Прискорити процес очищення організму допоможуть гарячі ванни, відвідування лазні чи хамаму.

Святковий період може стати справжнім випробуванням для організму та завдати удару по здоров'ю та фігурі. Але дотримуючись цих простих рекомендацій, можна досить швидко відновитися і повернутися у звичний ритм. Найчастіше саме прості речі роблять наше життя кращим, а організм здоровим.

Джерело