Як розвинути в собі креативність?

Ми зібрали для вас кілька корисних порад і практик, щоб це зробити.

З усіх боків тільки й чути – «Яка креативна ідея!», «Який креативний підхід!». Що ж криється під поняттям креативність? Все просто. Це творчі здібності людини, які допомагають генерувати нестандартні підходи і рішення. Але тільки не всім такі завдатки дані від природи. І якщо муза відвідує вас нечасто, ми розповімо про те, як змусити її стати завсідником вашої голови, інформує Ukr.Media.

Розкриваємо потенціал

Згідно зі статистикою, творчий підхід до 85% веде до професійного успіху. І людина з творчими здібностями практично завжди приймає більш правильні і якісні рішення.

А значить, креатив затребуваний. На щастя, його можна розвинути. І ми зібрали для вас кілька корисних порад і практик, щоб це зробити:

Не чекайте натхнення

Інакше можна так ніколи і не дочекатися. Адже, як говориться, апетит часто приходить під час їжі. А значить, почавши працювати над завданням, висока ймовірність того, що оригінальна ідея прийде в процесі. Вірте в позитивний результат.

Розширюйте кругозір

Людині, яка постійно займається однією і тією ж справою, надійно зберігає всі щоденні традиції, дуже складно відійти від второваної дороги. А на ній адже креативу не знайти. Саме тому «піддавайте себе новим емоціям і враженням. Читайте, подорожуйте, знайомтеся з новими людьми, пробуйте себе в різній роботі, змінюйте звички.

Все це наситить життя новими подіями, а значить, і можливістю по-іншому поглянути на звичні речі.

Записуйте випадкові думки

На те вони і випадкові, щоб прийти, коли не чекають, і мати властивість швидко випаруватися. Ніколи не ігноруйте їх, навіть якщо такі ідеї здаються нереальними, невідповідними або дивними. Записуйте, і через деякий час повертайтеся до прочитання.

Навіть якщо сама думка не стане основоположною, то цілком може наштовхнути на ще одну, не менш корисну.

Спілкуйтеся з цікавими людьми

Люди, пов'язані з творчістю, завжди мають власне бачення, розуміння та сприйняття. Спілкуючись з ними, кожен раз відкривайте для себе все нові і нові грані, надихайтеся і замислюйтеся. Це відмінно допомагає розвивати креативні здібності.

Спробуйте почати з кінця

Цей метод допоміг багатьом письменникам, архітекторам і керівникам прийняти правильне рішення, видати геніальну ідею і вийти з творчої кризи. Сконцентруйтеся на результаті, уявіть собі його в деталях, і йдіть від зворотного.

Використовуйте спеціальні методики

Наприклад, відомий багатьом, мозковий штурм. Обмежте час, і дайте собі установку за цей відрізок часу накидати якомога більше варіантів. Намагайтеся не обдумувати кожен з них, а просто генерувати ідеї.

Щоб вийти за рамки звичного, стандартного мислення, також можна використовувати гру «А що, якби…». В процесі такої гри потрібно відповісти собі на питання, які, здавалося б, суперечать здоровому глузду. Наприклад, «а що, якби корови вміли літати?».

Розгадуйте ребуси

Різні головоломки, ребуси, логічні завдання допоможуть, по-перше, знайти кілька варіантів рішення, а по-друге, відійти від стандартного мислення. До того ж, це ще й приємне проведення часу, до якого можна підключити всіх членів сім'ї.

Малюйте і робіть навпаки

Такі способи розвитку креативності – одні з найпростіших, але не менш ефективних. Наприклад, ви стоїте в черзі в магазині. Подивіться на найближчу назву товару, і прочитайте назву задом наперед. Придумайте на ходу кілька неймовірних імен, намалюйте під час перерви на роботі ту, що існує лише у вашій уяві, тварину. Примусьте свій мозок працювати інакше.

Чи допоможе креативність для просування по роботі? Однозначно. Чи варто її розвивати? Відповідь очевидна. Нехай ваші ідеї завжди будуть оригінальними, а муза ніколи не покидає.

Джерело