Як пробачити себе за минулі помилки — існує лише один ефективний метод

Припиніть звинувачувати себе за скоєні в минулому промахи.

Помилки минулого, немов важка ноша, міцно засіли у вашій свідомості і постійно переслідують, не даючи спокійно спати і рухатися вперед? Є ті, хто не можуть пробачити себе за минулі помилки, застрягли в "болоті" минулого. Однак існує лише один ефективний метод перестати звинувачувати себе за вчинені давні промахи, інформує Ukr.Media.

Найкращий спосіб не думати про минулі помилки — думати про майбутнє: поки ви намагаєтеся розв'язувати проблеми минулого, яких вже не існує і не робить на вас ніякого впливу, ви не рухаєтеся вперед.

Таке твердження психологи порівнюють з ремонтом, який, як відомо, не можна закінчити, його можна тільки припинити. До своїх помилок, що засіли у вашій підсвідомості, потрібно поставитися точно так же: припинити думати про минулі помилки.

Звичайно, подумаєте ви, легко сказати "не думай про білу мавпу", як у відомій притчі, після цієї фрази тільки й згадуєш про заборонене. Ефективно впоратися з психологічною "скалкою" допоможе спеціальна техніка, відпрацьована і перевірена. Її застосовують у всіх випадках обсесії, коли пацієнт не може звільнитися від нав'язливих думок.

Техніка "Стоп-думка"

  • Визначте думку, яка постійно вас переслідує. Наприклад, "у минулому я помилилася або щось зробила погане".
  • Візьміть аркуш паперу, запишіть це руйнівне твердження дрібними темними літерами і переверніть лист.
  • На зворотному боці запишіть великими яскравими літерами думку, ту, яку ви будете думати замість руйнівної. Наприклад, "мене чекає чоловік, який полюбить і зробить мене щасливою".
  • Засікаєте час — 10 секунд — і читаєте фразу з негативною думкою про зроблену у минулому помилку. Як тільки спрацює таймер, скажіть вголос "Стоп!" і тут же переверніть лист і читайте позитивне твердження вже 30 секунд. Під час читання візуалізуйте, уявляйте конкретний образ чоловіка своєї мрії.
  • Повторіть вправу кілька разів.
  • Для закріплення результату тренуватися потрібно щодня вранці і ввечері в режимі 10 секунд негативу — 30 секунд позитиву, і всього через 21 день, ви привчите мозок перемикатися і створите корисну звичку.

    Ніякого іншого способу розв'язати проблему не існує: потрібно створювати нове позитивне майбутнє і сьогодення, заміщаючи негативні думки позитивними.

    Джерело