Як позбутися заздрості до інших: 7 кроків від психолога

Чому виникає заздрість і як використовувати її на свою користь.

Психологи порекомендували зізнатися собі, що ви заздрите. Заздрість з'являється з безлічі причин. Серед них низька самооцінка, незадоволеність життям і навіть нав'язані суспільством ідеали. У чому б не була справа, це почуття не з приємних. Експерти розповіли, що допоможе його позбутися, інформує Ukr.Media.

Як перестати заздрити

Крок 1: зізнайтеся собі, що ви заздрите. І коли ця емоція з'явиться знову, намагайтеся її помічати. Тільки не засуджуйте себе.

Крок 2: проаналізуйте, що саме викликає у вас заздрість. Щось матеріальне, соціальний статус, стосунки чи здібності? Після спробуйте зрозуміти, чому негативні почуття з'являються саме через це.

Крок 3: зробіть заздрість стимулом для поліпшення своїх навичок і досягнення цілей. Дайте собі відповідь на запитання: що я можу зробити, щоб розвинути себе в тій сфері, в якій заздрю?

Крок 4: намагайтеся бути доброзичливішими до себе — так ви знизите почуття недостатності, яке часто супроводжує заздрість. Згадайте свої власні досягнення та цінності.

Крок 5: подумайте про своє особисте зростання і розвиток. Ставте цілі та працюйте над їх досягненням, а не порівнюйте себе з іншими.

Крок 6: будьте вдячні за те, що у вас уже є. Це допоможе побачити позитивні сторони життя і менше концентруватися на недоліках.

Крок 7: спробуйте поставити себе на місце іншої людини. Подумайте про те, які труднощі та перешкоди могли бути в неї на шляху до успіху. Це допоможе краще розуміти людей і знизити заздрість.

Джерело