Як поводяться у відносинах чоловіки-маніпулятори: 9 ознак, на які слід звернути увагу

У відносинах варто звертати увагу на те, щоб у поведінці чоловіка не було ознак маніпулювання вами.

Взаємини двох людей швидко стають токсичними, якщо у парі присутня одна людина, яка починає маніпулювати іншою. Такий партнер схильний до емоційного насильства, його не можна назвати таким, що по-справжньому кохає. Маніпулятори зазвичай майстри маскування. Це потрібно для того, щоб повністю контролювати свою жертву. Зазвичай вони намагаються змусити свого партнера думати, що їх токсична поведінка є нормою, проявом турботи або просто не відбувається нічого особливого. Через це дуже важко розлучитися з супутником життя, який маніпулює: він змушує вас відчувати, що проблема у вас, а не у ньому, інформує Ukr.Media.

Є основні ознаки того, що ваш обранець є небезпечною людиною. Якщо якісь з них здадуться вам знайомими, задайте собі питання, наскільки насправді психологічно здоровим є ваш партнер, і чи дійсно він вас кохає. Завдання маніпулятора — повністю зламати та підкорити собі іншу особистість. Такі люди поводяться, наче вампіри, харчуючись енергією свого оточення.

Ідеальний початок відносин

На початку відносин маніпулятор показує себе лише з кращого боку. А як інакше? Ви не ввійдете у стосунки, якщо заздалегідь розумітимете, що вони принесуть лише страх і біль. Щоб приспати пильність, партнер стане активно засипати свою жертву лестощами, подарунками, компліментами та постійною увагою. Він уважно вас слухатиме, ставить багато питань, щоб отримати якомога більше інформації про ваші таємниці та захоплення.

Маніпулятор змусить вас повірити, що у світі немає більш ніжної, доброї людини, ніж він. На початку відносин вас буквально носитимуть на руках без будь-яких спроб контролю та проявів агресії. На жаль, солодке шоу не може тривати довго, і коли жінці відкриється вся страшна правда про її чоловіка, можливо, вже буде занадто пізно.

Вони багато брешуть

Брехню такі люди зазвичай використовують у якості зброї. Вони змушують жінок відчувати постійну невпевненість у тому, що є правдою, а що брехнею, віртуозно заміняючи та плутаючи ці два поняття. Маніпулятори завжди намагаються змусити вас повірити у їх версію подій, навіть якщо це є неправдою. Така поведінка — ще один відмінний спосіб контролю: змушуючи вірити у брехню, вони спотворюють ваш світогляд. У підсумку жертви зазвичай починають сприймати на віру будь-яку інформацію, що витікає від партнера, їх критичне мислення вимикається. Навіть якщо вам вдасться упіймати маніпулятора на одному з його неправдивих тверджень, він лише заперечуватиме це, і спробує переконати вас, що це не так.

Знецінення ваших проблем

Позиція маніпуляторів дуже чітка і проста: будь-яка проблема, яка сталася у вашому житті, абсолютно дурна і не заслуговує на увагу. Наприклад, якщо ви розповісте, що у вас був поганий день на роботі, вони просто скажуть вам, що в інших справи йдуть ще гірше. Токсичні люди не стануть втішати або навіть просто слухати вашу точку зору. Якщо ви наважитеся прямо критикувати їх або їх дії, то зіштовхнетеся з дуже бурхливою і неадекватною реакцією. Вони спробують перекласти провину на вас, стверджуючи, що ви просто занадто чутливі або неправильно розтлумачили те, що насправді сталося. Звичайно ж, всі проблеми самих маніпуляторів будуть у центрі уваги.

Газлайтинг

Маніпулятори полюбляють сіяти сумніви у свідомості своїх жертв. Вони настільки вміють спотворювати мислення і сприйняття жінок, що ті починають вдаватися в питання — чи дійсно у їх відносинах є якісь проблеми або їм лише так здається? Жертви починають прислухатися до тверджень своїх кривдників, що їм немає на що скаржитися. Можливо, вони просто занадто чутливі? А якщо вони просто неправильно сприймають образливі коментарі? Жінки починають турбуватися, що інші люди встануть на бік їх кривдника, вони починають вважати себе винними у ситуації. Таким чином, жертви такого ставлення починають почуватися дуже ізольовано і самотньо. Найчастіше це призводить до того, що вони повністю миряться зі своєю долею, адже звернутися по допомогу немає куди.

Спотворення реальності

Маніпулятори часто буквально намагаються переписати минуле для задоволення своїх власних цілей. Якщо ви не записуєте буквально все, що вони кажуть і роблять, то немає жодного способу довести, що ви праві, а вони — ні. Навіть якщо ви це зробите, відсутність довіри, яку продемонструє така дія, лише погіршить ситуацію і буде використана проти вас. Вам ніколи не вдасться переконати свого токсичного партнера визнати правду.

Маніпулятори не просто намагаються ретроспективно змінити свої власні слова та дії. Вони полюбляють проробляти те ж саме і з вашим минулим. Такі люди стверджуватимуть, що ви сказали та зробили певні речі, навіть якщо ви чудово пам'ятаєте, що це не так. Маніпулятори будуть настільки наполегливими та послідовними, що незабаром ви почнете відчувати сумніви у власній пам'яті.

Відчуття втрати контролю над своїм життям

Усі ці маніпуляції, контроль і брехня неминуче впливають на психічний стан людини. Вже через невеликий проміжок часу їй може почати здаватися, що вона божеволіє. Коли людина втрачає розуміння того, що є правдою, а що брехнею, її влада над реальністю може почати слабшати. Маніпулятору подобається підтримувати такий стан у своїй жертві, адже він у цьому випадку отримує владу над тим, про що вона думає, що робить і як почувається. Жінки починають відчувати, що вони більше не контролюють своє життя, їх розум слабшає. Не дивно, що люди, якими довго маніпулювали, часто страждають на тривогу і депресію.

Почуття провини

Головне почуття, яке відчувають жертви маніпуляторів — це почуття провини. Ваш партнер ніколи не помиляється: абсолютно у всіх випадках винною є саме ви. У підсумку ключовою фразою жінок стає слово "вибач". Навіть із найменш значущих вчинків роздмухуються величезні скандали. Маніпулятори полюбляють покладати повну відповідальність за свій успіх і щастя на своїх супутниць життя. Якщо щось у житті йде не так, то це, безсумнівно, з вашої провини. Такий спосіб мислення може серйозно похитнути самооцінку жінки та примусити її постійно відчувати тривогу та безпорадність.

Вони легко гніваються

Це одна з найстрашніших рис маніпуляторів — настільки швидко вони можуть розсердитися. Навіть найменші критичні зауваження здатні викликати страшну лють. Така поведінка змушує жінок турбуватися про свою фізичну безпеку, адже неможливо передбачити, що зробить їх партнер у черговому нападі нестримної агресії. У результаті жертва починає боятися взагалі щось говорити, щоб не спричинити скандал або навіть прояв фізичної агресії.

Вони не поважають ваші кордони

Поняття "особистого кордону" для маніпуляторів не існує. Вони вірять, що ви їх власність, і тому мають право діяти так, як їм заманеться. Вони можуть порушувати ваші фізичні кордони, торкаючись вас без згоди або сідаючи занадто близько, спричиняючи цим дискомфорт. Вторгнення у ваш особистий простір є для них нормальним явищем — вони вважають, що мають на це право. Вони також можуть порушувати ваші емоційні кордони, використовуючи глузування й образи. Маніпулятори змушують своїх жертв відповідати на цілий ряд особистих питань, на які вони не хотіли б відповідати, або ділитися секретами, які вони бажали б залишити невисловленими. Зрештою, жертва повністю відмовляється від спроб захистити свої кордони — який сенс робити це, якщо їх просто ігнорують? На жаль, це саме та мета, якої домагається маніпулятор.

Джерело