Як не треба пити каву — скоротите собі життя

А як потрібно, щоб продовжить.

Вчені провели чимало досліджень, щоб дізнатися про звички вживання кави, які можуть скоротити тривалість життя. Яких помилок ви можете припускатися, тим самим збільшуючи ризик смерті. І коли кава, навпаки, збільшить шанс довше прожити, інформує Ukr.Media.

Забагато кави на день

Це звучить очевидно, але варто звернути увагу на власні звички. Є дослідження, в якому взяли участь 40 тисяч дорослих. У ньому сказано, що вживання більш ніж чотирьох чашок кави на день може негативно позначитися на тривалості життя.

При цьому автори дослідження зазначили, що вживання 28 чашок на тиждень є нешкідливим. І це якраз чотири чашки щодня.

Забагато цукру в каві

Якщо ви п'єте велику порцію карамельного лате на день, ви, ймовірно, споживаєте не менше 30 грамів цукру. Якщо ви готуєте напій удома, ви можете контролювати кількість цукру, але якщо купуєте каву, то ні.

Дослідження давно показали, що споживання надто великої кількості цукру може призвести до передчасної смерті. І це станеться не в результаті надмірної ваги або ожиріння, а через зневоднення, пов'язане з високим рівнем цукру в крові, який, якщо його не контролювати, наражає нас на ризик розвитку діабету.

Тому замість того, щоб замовляти солодкий лате, краще попросити звичайний або додати трохи карамелі для смаку.

Забагато вершків у каві

Як і у випадку із солодким лате, якщо ви переборщите із вершками, ви забезпечите собі передозування цукру. Спробуйте налити менше вершків, а ще краще замініть вершки молоком.

Забагато кофеїну

Одна з причин, через яку ми п'ємо каву, — це кофеїн. У дослідженні, опублікованому в журналі Longevity & Healthspan, сказано, що кофеїн справді може продовжити життя, покращуючи загальний стан здоров'я та перешкоджаючи розвитку вікових захворювань, таких як хвороба Альцгеймера. Також вчені повідомляли, що кофеїн може бути відмінним засобом лікування діабету, а дослідження на мишах навіть показало, що він замінює ін'єкцію інсуліну.

Кофеїн також надає стимулюючий вплив на серце, може порушити його ритм та підвищити кров'яний тиск. А ще він викликає затримку рідини в організмі та ослаблення психіки.

Тому нам потрібно бути обережними з кількістю кофеїну, яку ми вживаємо щодня. Американський медичний портал Healthline повідомив, що споживання більше 1000 мг кофеїну на день може спричинити негативні наслідки для здоров'я, включаючи підвищену тривожність, безсоння та проблеми із травленням. Тобто більше 1000 мг — це вже дуже багато кофеїну.

Якщо ви вже досягли денної норми кофеїну, але все ще хочете випити кави, вибирайте каву, наприклад, з кореня кульбаби без кофеїну.

А коли кава продовжить життя?

Регулярне вживання кави в правильних кількостях має багато переваг навіть довголіття!

Дослідження показують, що у людей, які випивають чашку кави щодня, ризик смерті на 10-15 відсотків нижчий порівняно з тими, хто не торкається кави.

Джерело