Як не стати зручною жінкою — пояснює психолог

Зручними мають бути тапочки, але не дружина!

Це аксіома, яку слід запам'ятати. Ми намагаємося подарувати близьким увагу і любов, і це нормально. Але не варто при цьому поступатися своїми інтересами і потребами.

Любов треба заслужити! Багато дівчат вважають саме так. У дитинстві, як правило, їх хвалили лише тоді, коли вони отримували п'ятірки або допомагали батькам по дому. Звідси в дорослому житті з'являється бажання бути ідеальною господинею, відмінною дружиною, щоб отримати порцію ніжних слів і схвалення від чоловіка. Дівчина робить все, щоб близьким було добре, при цьому забуває про себе: відмовляється від своїх хобі, не витрачає гроші на обновки і манікюр, елементарно забуває відпочивати!

Ти і він

При цьому гонитва за стовідсотковою чистотою в будинку або кращими у світі пиріжками до добра не доведе. Якщо ви будете робити щось на шкоду собі, наприклад, спати по 3 години на день, щоб встигнути після роботи і їжу приготувати, і уроки з дітьми зробити, і чоловікові речі випрати, то такий постійний стрес може привести до серйозних проблем зі здоров'ям. Наприклад, ви можете отримати нервовий зрив або якесь психосоматичне захворювання (виразкову хворобу шлунка, цукровий діабет, астму), інформує Ukr.Media.

Якщо чоловік вас не любить, то він завжди знайде, до чого причепитися. А якщо дійсно відчуває до вас почуття, то не буде звертати увагу на те, що ви вчасно не зробили прибирання або не встигли приготувати вечерю. Ви ж теж людина. Тим більше що в сучасному світі вирішити побутові проблеми завжди можна дуже легко. Немає їжі — можна її замовити, можна сходити в кафе.

Але якщо вам дійсно подобається займатися будинком, то, звичайно, ви можете продовжувати це робити. Нормальна дружина може робити стільки ж, скільки і "зручна". Просто її при цьому будуть цінувати! І не лише чоловік, але і всі домочадці.

Щоб перевірити, чи є ви "зручною" дружиною, задайте собі три простих питання:

Чи пам'ятаєте ви, коли чоловік останній раз давав вам гроші "на себе"? Чи запитує у Вас чоловік хоча б кілька разів на тиждень, як у Вас справи? Чи допомагає хоча б раз на тиждень з вашими жіночими обов'язками (наприклад, миє посуд або забирає дитину з саду)?

Якщо ви на всі питання відповіли "ні", то ви вже занадто розбалували чоловіка, він все сприймає як належне. Саме час провести «шокову терапію».

Наприклад, чоловік мало заробляє або багато залишає на себе, а Вам на господарство віддає лише гроші. Ви ж, як «зручна» дружина, нічого у відповідь не говорите і намагаєтеся вкластися в бюджет. При необхідності можете і кашу з сокири зварити.

Щоб чоловік зрозумів, що продукти з'являються в будинку не за помахом чарівної палички, спробуйте його відправити в магазин самого. І нехай спробує вкластися в ту суму, яку зазвичай дає вам. Заодно подивиться, що інші чоловіки купують своїй родині, а що принесе він.

Крім того, можна спробувати на день залишити його одного. Вранці у вихідний повідомте йому, що Вам потрібно бігти по терміновій справі. Наприклад, треба виручити подругу або допомогти бабусі. І залиште його одного з дітьми і господарством. Всього один день — і він дізнається, як готувати дитині кашу, де включається пральна машина, де знаходяться речі сина або дочки… і не бійтеся за життя своїх малюків! Якщо чоловік не наркоман або алкоголік, а психічно здорова людина, то він цілком впорається з нащадками. А після такого дня почне краще розуміти вас, скільки сил ви витрачаєте на виховання і догляд за дітьми, забезпечення комфорту і порядку вдома.

Крім того, навчіться говорити «ні». Якщо ви втомилися або погано себе почуваєте, якщо просто не хочете чогось робити, так і скажіть. Попросіть близьких про допомогу. В цьому немає нічого принизливого! Навпаки, їм буде приємно, що вони теж зможуть подбати про вас. Тому що іноді ми самі не даємо їм такого шансу. Так ви перестанете бути "зручною", а почнете бути коханою і щасливою дружиною!

Джерело