Як можна зрозуміти, що ваш шанувальник є сталкером

Упізнати у своєму шанувальникові старлкера досить легко.

Неадекватна поведінка шанувальника, що включає в себе перераховані нижче пункти, називається сталкінгом. Жертви сталкерів відчувають незручність в повсякденному житті, яка згодом може перерости в серйозні психологічні проблеми, проте розпізнати переслідувача з першого погляду буває не так просто. Тож, які ознаки вказують на те, що перед вами сталкер, інформує Ukr.Media.

Нав'язливе спілкування

Нав'язливість — перший прояв сталкінгу. У більшості випадків її плутають зі звичайними проявами уваги. Часті смс, дзвінки, повідомлення в соціальних мережах спочатку приносять радість, проте в разі, якщо вони надходять від малознайомої або малоприємної людини, а він не реагує на ваші прямі прохання припинити спілкування, це вже можна вважати сталкінгом і вживати заходів.

Нездорова цікавість

Немає нічого насторожуючого в тому, що співрозмовник цікавиться вашими смаками в їжі або вашою професією. Але постійні розпитування про дрібниці (яким маршрутом автобуса їдете на роботу, коли у вас обідня перерва, в якому магазині купуєте продукти) говорять про бажання співрозмовника контролювати ваші дії.

Зайва обізнаність

Якщо шанувальник знає про вас ті факти, про які особисто ви йому не розповідали, це теж повинно насторожити. Сталкер може годинами вишукувати навіть маловажну інформацію про об'єкт обожнювання, виходити на зв'язок із загальними знайомими або навіть колегами, ретельно аналізувати фотографії і геометки, щоб дізнатися все про свою жертву.

Несподівані зустрічі

Якщо ви особисто знайомі з людиною і випадково зустрілися з ним на вечірці спільних друзів або в парку біля будинку, то в цьому немає нічого дивного. Але якщо з людиною немає спільних зв'язків, справ або хобі, а такі «випадкові» зустрічі стали занадто часто повторюватися, це означає, що сталкер добре вивчив ваш розклад і тепер має можливість Вас переслідувати, прикриваючись випадковим збігом обставин.

Часті презенти

Переслідувач хоче постійно бути поруч з жертвою. Якщо у нього немає можливості робити це фізично, він робитиме це морально. Один із способів — постійно дарувати подарунки і таким чином нагадувати про себе. Якщо презенти від шанувальника приходять регулярно, попросіть робити це рідше. Справжній сталкер проігнорує це прохання і продовжить психологічне насильство.

Наполегливі спроби зустрітися

Якщо шанувальник пропонує вам після листування зустрітися особисто, ви маєте право відмовитися. Адекватний чоловік може кілька разів повторити своє прохання, але знову отримавши відмову, перестане нав'язуватися. Сталкер у відповідь на відмову продовжить дошкуляти жертву або навіть може з'явитися в найнесподіваніший момент біля будинку або роботи.

Настирлива турбота

Прояв турботи властивий близьким людям, але коли вона стає задушливо нав'язливою, це говорить про нездоровий розвиток відносин. Постійний контроль над тим, що і в якому обсязі ви їсте і п'єте, скільки годин провели на робочому місці або на прогулянці в холодну погоду, є ще однією спробою отримати тотальний контроль над вашим життям і ознакою морального насильства.

Як позбутися від сталкера?

Якщо ви переконалися в тому, що ваш шанувальник є сталкером, постарайтеся припинити спілкування з ним усіма можливими способами — не варто намагатися щось пояснити переслідувачу, оскільки така поведінка його лише спровокує. Змініть налаштування приватності ваших акаунтів в соціальних мережах (краще у всіх відразу), занесіть його номер телефону в чорний список.

Якщо переслідувач знає, де ви працюєте або відпочиваєте, змініть ваші звичні маршрути. Намагайтеся відвідувати інші магазини, кафе, місця відпочинку. По можливості пересувайтеся по місту в супроводі друзів або родичів — сталкер не захоче підходити до вас, якщо ви будете не на самоті.

Джерело