Як може змінитися людина, яка дізналася точну дату своєї смерті

Як страх смерті впливає на поведінку.

Вчені стверджують, що людина може сильно змінитися після того, як дізнається дату своєї смерті. На думку експертів, таке знання зробило б людство набагато жорстокішим, нетерпимим, войовничим і менш толерантним до інших людей. Тому є кілька пояснень, інформує Ukr.Media.

Чи варто знати дату своєї смерті

Кожен знає про те, що рано чи пізно життю приходить кінець. Психологи вказують на те, що така неприємна правда весь час знаходиться в глибині підсвідомості. Вона здатна якоюсь мірою управляти людиною, яка навіть не віддає собі в цьому звіт.

Деякі справно відвідують церкву, дотримуються всіх релігійних норм, в надії після фізичної смерті перейти до вічного життя. Інші дотримуються правильного способу життя — регулярно відвідують спортзал, багато рухаються, вживають тільки корисні продукти, щоб життя тривало якомога довше.

Переважна більшість здорових людей намагаються не замислюватися про смерть. Вони намагаються зосередитися на актуальних проблемах, які потребують вирішення. З іншого боку, знання дати смерті може істотно вплинути на сприйняття життя як такого.

Страх перед смертю, існуючий на підсвідомому рівні, стає набагато більш реальним. При цьому далеко не кожна людина знайде можливість найкращим чином провести той відрізок часу, відведений на Землі.

Як страх смерті впливає на поведінку

Страх смерті, навіть підсвідомий, здатний формувати поведінку людини в реальності. Ще кілька десятиліть тому психологи зайнялися вивченням тривоги і занепокоєння, що викликаються думками про неминучу смерть.

Фахівці дійшли висновку, що людині властиво приймати певні культурні переконання про сенс існування, цінності життя. Саме це і допомагає протистояти страху. З іншого боку, в передчутті смерті людина сильніше захищає власні переконання. Більш того, вона може з ворожістю ставитися до того, хто з нею не згоден.

Страх смерті може певним чином впливати на поведінку. Нагадування про прийдешній кінець життя підштовхує з більшою симпатією ставиться до людей, які схожі зовні, мають однакові політичні переконання, живуть в одній країні і інше. У такій ситуації людина схильна підтримувати грубуватих, але не позбавлених харизми лідерів, які підживлюють страх перед несхожими людьми.

Джерело