Як ці люди вижили? Моторошні методи самолікування від наших бабусь

Сьогодні ніхто вже не захоче їх повторювати.

Ви не повірите, які незвичайні і часом навіть небезпечні методи практикували наші бабусі, намагаючись вилікувати різноманітні захворювання, інформує Ukr.Media.

Раніше існувало безліч способів лікування болячок, які за сучасними мірками можуть вважатися застарілими, дикими та дивними. Попри це багато людей старшого покоління продовжують деякими періодично користуватися. Від цих домашніх методів лікування у сучасних людей волосся стає дибки.

Дихлофос від вошей

За допомогою цієї токсичної сполуки люди боролися з педикульозом. Інсектицидом обприскували волосся, потім целофановий пакет зсередини, надягали його на голову і замотували рушником. Через 15-20 хвилин змивали мертвих комах.

Гас від ангіни

Для лікування ангіни бабусі використовували гас. Вони його попередньо нагрівали на водяній бані, після чого намотували ватку на шпатель або інший відповідний предмет, мочили в керосині і мазали горло. Чому цей метод був ефективним, невідомо. Повторювати його небезпечно для здоров'я.

Клізма з часнику та молока від глистів

Серед популярних народних засобів найекзотичнішим можна по праву назвати клізму з часнику та молока проти глистів. Проте єдиний можливий ефект цієї процедури — розлад кишечника.

Мікстура з чорної редьки з медом

У цьому запашному коренеплоді робилося поглиблення, в яке закладався мед. Зверху це накривалося кришкою зі зрізаної верхівки редьки, і деякий час вміст настоювався. Виходила нудотна рідина з дуже сильним смаком і запахом редьки. Мікстура досить гидка, але, кажуть, допомагала від кашлю.

Ртуть від венеричних захворювань

Цей рідкий метал використовувався з медичною метою ще в середньовіччі. Але і бабусі ртуть застосовували в селах для позбавлення сифілісу. Щоправда, наслідки такого лікування були дуже важкими, аж до смерті.

У ті часи було легше не допустити хвороби, ніж від неї вилікуватися.

Джерело