ГУР розкрило деталі операції зі знищення російських бомбардувальників Ту-22М3

Наслідки атаки дронів на військовий аеродром “Сольци” у Новгородській області рф, на фото з місцевих телеграм каналів – згорівший до тла Ту-22М3

Групі українських розвідників довелося здолати 600 кілометрів, щоб знищити та вивести з ладу російські бомбардувальники Ту-22М3.

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України, розповідаючи історію Героя України полковника Олега Бабія, який загинув під час виконання цього завдання.

За інформацією ГУР МОУ, у серпні 2023 року в складі розвідувальної групи Олег Бабій подолав пішки понад 600 км по території противника, щоб виконати спеціальне бойове завдання — зупинити терористичні авіаційні бомбардування росіянами мирних українських міст.

Пробравшись у глибокий тил противника, завдання розвідники виконали — знищили російський бомбардувальник Ту-22М3 та ще два вивели з ладу, однак і самі зазнали непоправних втрат.

Повертаючись на підконтрольну Україні територію, розвідувальна група полковника Олега Бабія потрапила у засідку та вступила в нерівний бій з російськими загарбниками.

У цьому бою, 30 серпня 2023 року, прикриваючи відхід своїх бойових побратимів, український розвідник підполковник Олег Бабій зазнав смертельного поранення та загинув.

За свій героїчний подвиг, Олег Бабій нагороджений званням Героя України з присвоєнням ордену «Золота зірка». Посмертно.

«Останнє успішно виконане завдання групи розвідників Олега Бабія — знищення та виведення з ладу трьох російських бомбардувальників ТУ-22М3, значно порушило плани військово-політичного керівництва рф щодо нанесення ракетних ударів по території України та фактично повністю дестабілізувало роботу аеродромів і пунктів базування дальньої авіації», — зазначили в ГУР.

Джерело