ГУР МО показали результати використання «народного супутника» 

Зображення з телеграм -каналу ГУР МО

Фахівці ГУР МО України поділися даними про те, як використовують космічний апарат ICEYE для виявлення ворожих цілей і захисту держави уже майже два роки. 

Нагадуємо, що ця техніка була придбана за кошти українців на «народний байрактар» – тоді благодійний фонд Сергія Притули спрямував донати на закупівлю супутника за запитом Міністерства оборони України.

«Результати ― просто космос! Дуже важливо, що розвідка із земної орбіти дозволяє отримувати дані як на тимчасово окупованих територіях України, так і в інших місцях планети, де перебувають військові сили і засоби терористичної росії», – кажуть в ГУР МО.

За період використання «народного супутника» та доступу до сузірʼя супутників ICEYE фахівці розвідки загалом зробили 4173 знімки ворожих об’єктів, серед них: 

  • 370 ― аеродроми; 
  • 238 ― позиції ППО та радіотехнічної розвідки; 
  • 153 ― нафтобази та склади пального; 
  • 147 ― склади ракетного, авіаційного озброєння та боєприпасів; 
  • 17 ― військово-морські бази. 

Також в об’єктиві ICEYE перебувають пункти постійної дислокації ворожих сил, його полігони, військові містечка, центри мобілізаційного розгортання ― це дозволяє відстежувати динаміку рухів росії з особовим складом, розкривати її воєнні наміри з метою їхнього зриву. 

В ГУР МО додають, що «Народний супутник» дозволяє стежити за об’єктами військово-промислового комплексу агресора та його мережею логістики, куди належить і незаконний міст між росією та окупованим Кримом. 

Зображення з телеграм -каналу ГУР МО Зображення з телеграм -каналу ГУР МО Зображення з телеграм -каналу ГУР МО Зображення з телеграм -каналу ГУР МО Зображення з телеграм -каналу ГУР МО Зображення з телеграм -каналу ГУР МО Зображення з телеграм -каналу ГУР МО Зображення з телеграм -каналу ГУР МО Зображення з телеграм -каналу ГУР МО

Крім того, вони відзначають, що величезна перевага космічного апарата ICEYE ― у його здатності чітко бачити скупчення навіть ретельно замаскованих у «зеленці» механізованих підрозділів противника з його технікою. 

Після цього сила «народного супутника» спроможна точно ідентифікувати вид та тип виявлених бойових літаків, кораблів, засобів ППО ворога, а також фіксувати рівень пошкоджень на уражених об’єктах агресора. 

В ГУР підкреслюють, що близько 38% з усього масиву даних,  отриманих завдяки ICEYE, було використано для безпосередньої підготовки вогневого ураження ворога ― це мільярди доларів збитків для рф.

«Наша безмежна вдячність кожному громадянину, хто долучився до благодійного проекту Фонду Сергія Притули ― це одна з найкращих інвестицій в обороноздатність України!», – резюмували розвідники.

В березні минулого року АрміяInform уже повідомляла, що наданий ГУР МО України космічний апарат ICEYE, придбаний за пожертви українців, допоміг виявити та знищити тисячі одиниць ворожої техніки.

Джерело