Хто вас обов’язково зрадить — думки психологів

Чим зрада відрізняється від будь-якого іншого обману?

Чим зрада відрізняється від будь-якого іншого обману, підстави, просто від негативу, що йде ззовні? Зраджують лише свої і саме свої. Тобто це ніж у спину від того, кого ви цією спиною закривали, перед ким були щирими, відвертими та по-своєму вразливими, інформує Ukr.Media.

Звичайно, хотілося б виявляти потенційних зрадників якомога раніше та захищати себе від них, їм не довіряти. Немає правил та критеріїв зі 100% гарантією, але варто бути уважнішими. Не ігнорувати біографію людини, дивитися на її поведінку в різних ситуаціях, оцінювати її мотиви стосунків із вами.

Є така цікава цитата: «Той, хто боїться, той завжди зрадить, раніше чи пізніше».

Потенційні зрадники — це заздрісники

Заздрісники з вашого оточення, у тому числі з найближчого кола. Варто акуратніше ділитися з ними інформацією. Найкраще не підпускати їх ще ближче.

Заздрісники почуваються ущемленими та слабкими на тлі вас, вони хочуть ваш статус, ваші ресурси та блага. Відповідно, якщо у них з'явиться можливість відігратися, вони це зроблять. Зрадивши вас, спробують дати собі полегшення.

Потенційні зрадники — це люди, які від вас сильно залежали на певному етапі

Це можуть бути ті, кому ви дали протекцію. Це можуть бути ті, кого ви врятували у скрутний момент, допомогли стати на ноги.

На жаль, нерідкий сценарій, коли людина, ставши сильнішою, мститься тому, хто бачив її на момент слабкості.

Потенційні зрадники — це ті, хто зацікавлений у володінні вашими ресурсами

Ті, хто давно хоче отримати якісь ваші ресурси. Бувають просто заздрісники, які не поспішають із діями. А бувають ті, хто активно нападає.

Важливо аналізувати обстановку та усвідомлювати мотиви поведінки іншої людини

Є якісь ідеальні уявлення у вашій голові, а є реальність. На жаль, не всі до вас ставляться з добром, не від усіх очікується тільки хороше.

Не варто ігнорувати тривожні дзвіночки

Наприклад, ви знаєте про якісь факти з біографії цієї людини. Людина на вашу адресу періодично проявляє пасивну агресію. Людина вже по дрібницям вас підводила. Людина ця в принципі схильна до брехні та маніпуляцій.

Необхідно берегти себе і не сподіватися на сліпу довіру

Так, важливо вміти довіряти та бути здатним на близькість. Але також важливо себе захищати, аналізувати обстановку та бути обачними. Важливо у всьому дотримуватися розумної межі: близькості, допомоги іншим, відкритості.

Джерело