Хліб. Користь і шкода. Найбільш корисні сорти хліба

Багато хто задається питанням чого більше в хлібі користі чи шкоди?

У дитинстві нас постійно привчали їсти хліб, а коли ми подорослішали, ми лише й чуємо від експертів, які знають все про здоровий спосіб життя, що про борошняні вироби необхідно повністю забути. Так хто ж правий? Потрібно їсти хліб, і в якій кількості?

Повна відмова від хліба не є вірним рішенням. У ньому міститься велика кількість поживних речовин, які потрібні людському організму для нормального функціонування. У складі хліба присутній високий рівень вітаміну С. Вітаміни цієї групи діють як заспокійливе, знижують стомлюваність людини і дратівливість. Крім іншого в хлібі містяться білки, клітковина і амінокислоти, інформує Ukr.Media.

Експерти рекомендують з'їдати щодня не більше 200 грам хліба, але і не менше 100 грам.

Крім того, коли наші батьки твердили про те, що потрібно їсти з хлібом, вони були праві. Цей продукт дійсно допомагає засвоєнню їжі. Для супу краще підійдуть грінки або сухарі. Однак якщо ваша вечеря включає жирне м'ясо, рибу, сало, то краще не їсти хліб, виготовлений з пшеничного борошна. При цьому з картоплею та м'ясом, хліб краще взагалі не вживати.

Білий хліб вважається шкідливим, оскільки в ньому міститься велика кількість крохмалю і борошна. Найкраще їсти хліб, зроблений з борошна грубого помелу, так як в ньому зберігаються всі корисні і важливі для організму мікроелементи.

Припустимо сірий хліб. У ньому міститься клітковина, протеїн. Він сприяє нормалізації процесу обміну речовин і виведенню канцерогенів з організму. Фахівці рекомендують вживати сірий хліб людям, які страждають цукровим діабетом.

Хліб входить в список дозволених продуктів при тій чи іншій дієті. Але потрібно знати, що житній хліб протипоказаний пацієнтам, у яких існують проблеми з жовчним міхуром, печінкою і кишечником. При проблемах зі шлунком і при серцевих захворюваннях краще "вчорашній" хліб. При розладі шлунка не радимо, є ще і сірий хліб.

Хліб з пшеничного борошна

Якщо Ви вже дуже любите білий пшеничний хліб і не можете собі в ньому відмовити, то хоча б вибирайте такі сорти, які містять зерна гречки, вівса, проса, насіння соняшнику та льону, ну і всілякі добавки (цибуля, паприка, гарбуз, моркву і т. п.). В таких хлібах, крім крохмалю і калорій, містяться клітковина, деякі вітаміни, залізо, білки, а також кислота, яка знижує вміст холестерину в крові.

Так само, купуючи білий хліб, краще вибирати сорти з борошна грубого помелу. В такому хлібі збереглося на багато більше корисної клітковини, яка поліпшує процес травлення, зменшує калорійність хліба, сприяє виведенню зайвого холестерину і нормалізує кількість цукру в крові.

Хліб з житнього борошна

Ще його називають сірим хлібом. У його складі природно присутнє житнє борошно, яке засвоюється повільніше, ніж білий хліб. Крім цього, в житньому борошні міститься набагато більше корисних речовин. Білки такого хліба значно багатші на лізин (який дуже важливий для нашого організму). Житній хліб сприяє більш швидкому виведенню канцерогенів і інших шкідливих продуктів обміну речовин з організму. І в порівнянні з білим хлібом він містить набагато менше калорій. Хліб з житнього борошна грубого помелу відмінно підійде при дієтичному харчуванні, він також корисний і при цукровому діабеті, ожирінні і недокрів'ї. Правда, такий хліб не підійде тим, хто страждає підвищеною кислотністю (спеціально для таких людей існують сорти хліба, виготовлені із суміші житнього та пшеничного борошна).

Хліб з висівками

Хліб з висівками вже давно розрекламований серед прихильників правильного харчування. Висівки можуть принести нашому здоров'ю просто величезну користь. В них міститься клітковина, вітаміни і цінні білки. Крім цього, завдяки ним зміцнюється імунітет, з організму виводяться алергени й токсини. У хлібі з висівками міститься досить багато нікотинової кислоти, яка дуже добре захищає організм від розвитку шлунково-кишкових захворювань і надмірної ваги. І це далеко не всі його плюси.

Бездріжджовий хліб

Хліб без дріжджів теж відомий своїми корисними властивостями. Він готується на хмелевій заквасці. Бездріжджовий хліб має протизапальну дію. Він також може служити жовчогінним засобом.

До речі, такому хлібу приписують полегшення менструальних болів у жінок.

Джерело