Глава МЗС України закликав Євросоюз і G7 зупинити постачання до рф товарів подвійного призначення

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до країн Євросоюзу та «Групи семи» із закликом вжити рішучих заходів щодо припинення постачання до росії товарів подвійного призначення.

Про це він сказав на пресконференції з очільником МЗС Франції Стефаном Сежурне у Києві, згадавши ранкову масовану ракетну атаку росії.

«У контексті сьогоднішнього обстрілу хочу нагадати, що в російський ракетах, які летять на голови українців вже неодноразово знаходили чимало компонентів західного виробництва. До Франції в цьому питанні найменше претензій», — зазначив він.

Згідно зі свіжим звітом Київської школи економіки та групи Єрмака-Макфола, 44% усіх компонентів росії — це розробки західних компаній.

«Я хочу скористатися нагодою нашої зустрічі і закликати всі країни «Групи семи» та ЄС врешті-решт почути Україну і вжити рішучих заходів, щоб перекрити постачання в росію товарів, які містять ці компоненти. росія використовує пральні машинки, міхкрохвильовки та інші побутові прилади не для прання та їжі, а для вилучення з них окремих запчастин, щоб потім вмонтувати їх в свої ракети і вбивати українців», — сказав Дмитро Кулеба.

Раніше Дмитро Кулеба зазначив, що перший візит новопризначеного очільника міністерства закордонних справ Франції до Києва — це свідчення пріоритетного місця України у французькій політиці.

Джерело