Генсек НАТО: Активно працюємо над тим, щоб надати Україні більше систем ППО

Joint press conference with NATO Secretary General Jens Stoltenberg and the Prime Minister of the United Kingdom, Rishi Sunak

Країни Північноатлантичного альянсу працюють над постачанням Україні додаткових систем протиповітряної оборони, в тому числі Patriot.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції у Польщі.

Єнс Столтенберг привітав сьогоднішню заяву Великої Британії щодо рекордного пакета допомоги, в тому числі засобів ППО.

«Ми активно працюємо в НАТО з членами Альянсу над тим, щоб надати ще більше, зокрема, різних типів систем Patriot», — сказав він.

Генсек НАТО нагадав, що минулої п’ятниці відбулася зустріч міністрів оборони країн-членів Альянсу разом з Президентом України Володимиром Зеленським та Міністром оборони Рустемом Умєровим, і члени Альянсу погодились, що мають робити більше для постачання додаткових систем озброєння.

«Ми маємо німецьку заяву про ще одну батарею Patriot. Інші члени Альянсу також взяли на себе чіткі зобов’язання, і я очікую, що вони оголосять про це найближчим часом. Звісно, ми також маємо рішення Палати представників Конгресу США, яке також уможливить надання Україні більшої кількості сучасних систем протиповітряної оборони», — зазначив він.

Єнс Столтенберг додав, що винищувачі F-16 також значно посилять протиповітряну оборону України.

«Тому ми працюємо над цим, а також, готуючись до саміту НАТО, шукаємо більш надійні й передбачувані рамки для більш довгострокової підтримки України, яка також дасть змогу збільшити постачання засобів протиповітряної оборони», — сказав він.

Джерело