Генпрокурори України та США обговорили співпрацю у розслідуванні воєнних злочинів рф

Генеральний прокурор України Андрій Костін провів зустріч з генеральним прокурором США Мерріком Гарландом під час робочої поїздки до Вашингтону.

Про це повідомив Офіс Генпрокурора.

Серед основних тем зустрічі: продовження та розвиток співпраці у розслідуванні воєнних злочинів, посилення інституційної спроможності українських органів прокуратури та правопорядку, а також прогрес у боротьбі з корупцією та транснаціональною організованою злочинністю.

«Наше стратегічне партнерство з Міністерством юстиції США є надважливим для зусиль України у сфері правосуддя», — зазначив Андрій Костін.

Генпрокурор зауважив, що вже багато було досягнуто спільними зусиллями. У грудні Міністерство юстиції США оприлюднило історичні обвинувачення у воєнних злочинах проти 4 проросійських бойовиків.

Також активізовано роботу з групою Disruptive Technology Strike Force – для припинення незаконного експорту технологій до рф — та Task Force KleptoCapture — щодо розшуку, арешту та конфіскації російських активів, пов’язаних з фінансуванням війни.

«І ще багато роботи попереду. Єдність, професіоналізм та відданість справі приносять вражаючі результати. Працюємо разом заради перемоги справедливості», — наголосив Андрій Костін.

Раніше Генпрокурор Андрій Костін прокоментував видачу Міжнародним кримінальним судом ордерів на арешт російських генералів.

 

Джерело