Хакери ГУР атакували установи і компанії РФ – ЗМІ

Хакери ГУР атакували установи і компанії РФ - ЗМІ

Фото: Getty Images Хакери ГУР організували масовану DDoS-атаку

Офіційно Роскомнадзор стверджує, що збої є наслідком “аварії магістральної мережі зв’язку”. Але, за даними джерел, справжня причина у масштабній DDoS-атаці.

Кіберфахівці Головного упраління розвідки (ГУР) Міноборони України паралізували роботу низки державних установ Росії та великих компаній. Про це повідомила Українська правда з посиланням на співромовника у розвідці в середу, 5 червня.

Вказано, що офіційне повідомлення Роскомнадзора стверджує, що збої є наслідком “аварії магістральної мережі зв’язку”. Але, за даними джерел, справжня причина у масштабній DDoS-атаці.

“Станом на 11 годину зник доступ до електронних сервісів сайту держпослуг, а також до послуг низки міністерств: міністерства оборони, фінансів, внутрішніх справ, юстиції, промисловості та енергетики, інформаційних технологій та зв’язку, надзвичайних ситуацій”, – йдеться у повідомленні.

Заблоковано сайт та сервіси федеральної податкової служби РФ. Оприлюднено повідомлення від федеральної митної служби, де вказано що “у зв’язку з масованою DDoS-атакою на операторів зв’язку, інформаційний обмін з учасниками зовнішньоекономічної діяльності ускладнений”.

Також про відсутність доступу до мережі заявила Об’єднана авіабудівельна компанія. Зафіксовано збої в роботі серверів хмарного сховища РФ Гособлако. Недоступними є послуги деяких банківських установ, зокрема, Сбербанка та Альфабанка. Є серйозні перебої в роботі мережі ВКонтакте – низка сервісів недоступна.

“І наостанок, в низці регіонів Росії вже кілька днів не працює “єдиний державний реєстр РАГС”: росіяни масово скаржаться на скасовані весілля”, – стверджують джерела.

Нагадаємо, у березні ЗМІ повідомляли, що хакери ГУР атакували сервер органів влади у Росії. Також “ліг” сайт держнагород РФ і кінцевий сервер сайту Федеральної служби охорони РФ.

А у березні ГУР повідомило, що вдалося “зламати” сервери міноборони Росії. Українська розвідка отримала доступ до секретної службової документації ворожого відомства.

Джерело