Гроссі назвав головні питання щодо Запорізької АЕС

Гроссі назвав головні питання щодо Запорізької АЕС

Фото: Getty Images Гроссі і Галущенко провели пресконференцію у Києві

Потрібно провести максимально глибоку оцінку технічного стану ядерного палива у реакторах, зазначив гендиректор МАГАТЕ.

Ключовими питаннями на Запорізькій атомній електростанції є проведення технічної оцінки стану ядерного палива у реакторах і присутність кваліфікованого персоналу. Про це сказав генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі під час спільної пресконференції з міністром енергетики України Германом Галущенко у вівторок, 6 лютого.

“Питання завершення терміну експлуатації палива сьогодні обговорювали під час нашої зустрічі з паном міністром і в.о. голови правління Енергоатома Петром Котіним. Це питання буде №1 у моїх дискусіях із керівництвом станції і російським керівництвом у Москві”, – зазначив Гроссі.

Він підкреслив, що у кожному енергоблоці є свої особливості й терміни завершення експлуатації палива.

“Ми будемо наполягати на проведенні з нашого боку максимально глибокої оцінки технічного стану”, – повідомив гендиректор МАГАТЕ.

Іншим ключовим питанням він назвав кількість кваліфікованого персоналу на ЗАЕС.

“Питання наявності достатньої кількості українського персоналу на майданчику ми підіймаємо уже давно. Порівнюючи з нормальною кількістю персоналу, що має бути на станції – це більше 10 тисяч – зараз ми спостерігаємо суттєве скорочення, на половину”, – заявив Гроссі.

У свою чергу Герман Галущенко підкреслив, що мова йже про висококваліфікованийі ліцензований персонал, який “не можна просто забрати”. Загалом мова йде про приблизно 400 ліцензованих співробітників, яких окупанти не допускають до роботи.

За його словами, ті люди, ким росіяни можуть замінити український персонал, не мають ліцензії, що може вплинути на роботу ЗАЕС та ядерну і радіаційну безпеку.

Раніше Енергоатом попередив про нову загрозу на ЗАЕС. Подальша експлуатація ядерного палива у енергоблоках може призвести до радіаційної аварії.

Також партизанського рух українців і кримських татар АТЕШ повідомляв, що на Запорізькій АЕС сталася аварія через дії російських агресорів.

Джерело