Греція передасть Україні радянську зброю – ЗМІ

Греція передасть Україні радянську зброю - ЗМІ

Фото: Вікіпедія ЗРК Тор

Афіни можуть передати Києву радянські системи ППО Тор, Оса, С-300, а також зенітні установки радянського зразка ЗУ-23-2 та снаряди до всіх перелічених позицій.

Греція погодилась на пропозицію Держдепартаменту США передати або продати Україні зброю в обмін на допомогу Вашингтона на суму $200 млн. Про це у суботу, 27 січня, повідомило грецьке видання Kathimerini.

Зазначається, що прем’єр-міністр Греції Кіріакіс Міцотакіс вже надав розпорядження стосовно передачі Україні систем та обладнання, які не використовуються грецькою армією.

Перед цим держсекретар США Ентоні Блінкен надіслав листа прем’єр-міністру Греції Кіріакісу Міцотакісу з пропозицією передати або продати Україні зброю в обмін на допомогу Вашингтона на суму $200 млн.

“Нас продовжує цікавити оборонний потенціал, який Греція могла б передати чи продати Україні. Якщо ці можливості представляють інтерес для України, і доки уряд США не оцінить їх статус і цінність, ми можемо вивчити можливості можливого додаткового фінансування збройних сил Греції на суму до 200 мільйонів доларів”, – цитує видання лист Блінкена.

У листі зокрема йдеться про те, що в рамках прискореної процедури EDA Греція отримає два літаки C-130H, десять двигунів для літаків P-3 та 60 бойових броньованих машин Bradley. Також Афіни зможуть отримати до 40 нових літаків F-35, три патрульні кораблі типу Protector та різноманітну автотехніку.

Окрім того, мова йде про розгляд запитів щодо надання чотирьох фрегатів LCS, постачання літаків-заправників KC-135 та нових C-130J.

За даними з відкритих джерел, Афіни наразі мають у своєму арсеналі і можуть передати Києву радянські системи ППО Тор, Оса, С-300, а також зенітні установки радянського зразка ЗУ-23-2 та снаряди до всіх перелічених позицій.

Прем’єр-міністр Кіріакіс Міцотакіс у своїй заяві сказав про “важливий день” для національної оборони та дипломатії Греції та наголосив, що завдяки цій співпраці країна буде захищена, а грецькі платники податків не відчують цього на своїх кишенях, адже пакет буде переданий безкоштовно з американських резервів.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у суботу повідомив, що на Рамштайні оголосили про дев’ять пакетів для ЗСУ.

 

Джерело