Глава МВФ претендує на другий п’ятирічний термін – ЗМІ

Глава МВФ претендує на другий п'ятирічний термін - ЗМІ

Фото: Соцмережі Директор-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва

Крісталіна Георгієва отримала підтримку міністра фінансів Франції Брюно Ле Мера. Термін повноважень Георгієвої спливає 30 вересня.

Директор-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва може стати головою МВФ на другий п’ятирічний термін. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

Зазначається, що болгарська економістка минулого тижня отримала підтримку міністра фінансів Франції Брюно Ле Мера, який заявив журналістам під час зустрічі G20 з фінансових питань у Сан-Паулу, що Георгієва провела “чудову роботу”, очоливши цю організацію, і що Франція підтримає її на другий термін.

Як пише видання, підтримка Ле Мера має вирішальне значення з огляду на те, що європейські країни традиційно висувають кандидата на пост глави МВФ, хоча з цим мають погодитися всі члени ЄС. Остаточне рішення ухвалює рада директорів установи.

Раніше Георгієва заявила, що зосереджена на своїй роботі, а не на тому, чи варто балотуватися на новий термін.

Як відомо, термін повноважень Георгієвої спливає 30 вересня. Деякі люди, знайомі з цим питанням, вважають, що є сенс ухвалити рішення до весняних засідань МВФ і Світового банку, які відбудуться 15-20 квітня, щоб питання лідерства не затьмарило і без того насичений порядок денний.

Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Естонії Кайя Каллас заявила, що відхилила пропозицію європейських лібералів стати їхнім головним кандидатом у виборчій кампанії на посаду голови Європейської комісії.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, колишній прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі є основним кандидатом на посаду глави Євроради після наміру Шарля Мішеля достроково піти у відставку для участі у виборах до Європарламенту.

Джерело