Геть з моїх думок: як забути людину

Розлучилися з хлопцем і не можете забути його? Ось вам інструкція, що потрібно робити.

Чи ловили ви коли-небудь себе на думці, що не можете перестати про когось думати кожен день? Ви знайшли у своєму оточенні людину, з якою неодмінно хочете подружитися, але все ще не робите перший крок? Заходите в профіль колишнього кожен день, тому що не можете перестати думати про нього і вигнати геть зі своєї голови?

Психотерапевт Кейт Стюарт стверджує, що в цьому можуть бути винні певні хімічні реакції в мозку, особливо якщо ваша одержимість пов'язана з кимось, з ким ви нещодавно познайомилися. Коли ми знаходимо зв'язок з людиною, це призводить до вивільнення дофаміну в мозку, яке створює приємне відчуття, немов ви закінчили велику задачу, інформує Ukr.Media.

Перервати цей зв'язок за один день практично неможливо, тим більше забути коханого і дорогу людину. Але ви можете зробити кілька важливих кроків, щоб назавжди перестати думати про людину, якої вже немає у вашому житті.

Гнів заважає забути його

Учитель буддійської медитації Норман Фішер вважає, що найбільшою проблемою, з якою ми стикаємося коли хочемо забути когось і вигнати думки про нього геть зі своєї голови, стає наш власний гнів. Він створює хмару емоцій, що заважає бути продуктивними, тому що саме гнів — ваша найбільша проблема. Поговоріть з собою — використовуйте техніки медитації, вправляйтеся, довше гуляйте та дайте собі трохи більше часу, щоб пережити розставання.

Позбудьтеся почуття провини

Згадувати минуле і намагатися звинувачувати себе в речах, які вже не виправити, — не результативно. Погані речі відбуваються так несподівано, наче були ланцюжком доміно, і ніхто не може бути впевнений в кінцевому результаті будь-якого свого вчинку. Ми схильні думати про те, що могли б вчинити інакше і запобігти тому, що трапилося. Але ми не можемо змінити ні те, що сталося п'ять хвилин тому, ні те, що було позавчора, так що відкидайте думки та ідеї, що вимагають маховика часу.

Не намагайтеся зрозуміти інших

Якщо раптом хтось інший спробує вас зрозуміти і стане будувати здогади про ваші мотиви, як точно він зможе потрапити в ціль? Замість того, щоб контролювати думки інших, краще зосередитися на очищенні власного розуму, бо тільки це у вашій владі. З'ясовувати, що в голові іншої людини, — марна трата часу, а головне — енергії.

Не концентруйтеся на своїх думках

Не вірте всьому, що ви думаєте. Наші емоції — занепокоєння, напруження, страх і стрес — знаходяться в наших тілах, але не стають тим, що нас оточує. Якщо ми емоційно залучені до співчуття, страху, неспокою і гніву, то наш емоційний і фізичний стан «реальний, але не вірний». Не довіряйте кожній маленькій думці, яка приходить в голову. У стані стресу будь-яка негативна думка сильніше, ніж позитивна, і це призводить до оман.

Прощайте

Не варто страждати, жаліти себе і концентруватися на травми, яку ви отримали. Так, це дійсно сталося з вами. Так, це справді було жахливо. Хочете швидше привести свій розум в порядок і перестати думати про нього, тоді пробачте і відпустіть.

Ви не зобов'язані безпосередньо просити вибачення, особливо якщо у вас немає такої можливості. Рівно так само, як і чекати, що хтось прийде за вибаченням до вас. Пробачити важливо лише для вашого внутрішнього стану. Ми прощаємо, щоб жити без страждань, пов'язаних з тим, що зациклюємося на минулому.

Займайте мозок

Дослідження показують, що яскраві фантазії допомагають відновитися від тривожних думок. Уявіть, що ви лежите на пляжі і милуєтеся дельфінами, які вистрибують з води. Стежте за своїми думками і ловіть умиротворення.

Уявіть на своїй руці невелику кулька світла і подумки відправте її до людини, яку не можете викинути з голови. Огорніть його цим світлом, не пропускаючи жодної частини, і утримуйте до того моменту, поки ваш гнів, образа і розчарування не зникнуть.

Беріть перерву на 90 секунд

Зламайте власний шаблон і звичку думати про цю людину. Будь-яка емоція може врятувати вже через 90 секунд, як висока морська хвиля. Дайте собі 90 секунд — близько 15 глибоких зітхань і видихів, щоб не думати про цю людину або ситуацію.

Не чекайте, що все швидко налагодиться

Всі ці поради як забути дорогу вам людину вимагають терпіння і часу. Багато людей втрачають його ще на першому пункті і вся важка робота з вигнання геть зі своєї голови думок про людину йде даремно. Все, що вам потрібно, це концентрація на власних відчуттях. Не намагайтеся спеціально шукати гачки або знаки, які можуть привести вас до думок про цю людину — це не допоможе її забути, а тільки затягне процес відновлення.

Джерело