Гендиректор МАГАТЕ відвідав Запорізьку АЕС

Гендиректор МАГАТЕ відвідав Запорізьку АЕС

Фото: Скріншот Рафаель Гроссі на шляху до ЗАЕС

Співробітники МАГАТЕ поки що не зібрали достатньої інформації, щоб повідомити, хто вів обстріли Запорізької АЕС, зазначив Рафаель Гроссі.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі відвідав Запорізьку АЕС. Про це він написав у Twitter в середу, 7 лютого.

“Під час свого четвертого візиту на ЗАЕС провів оцінку дотримання п’ятипринципів захисту станції, а також стану систем енергопостачання та охолодження, рівня кваліфікації персоналу тощо. Це – життєво важливі оцінки для безпеки та захищеності об’єкта, і тут немає місця для самозаспокоєння”, – написав він.

У свою чергу російські ЗМІ цитують заяву Гроссі про те, що співробітники МАГАТЕ поки що не зібрали достатньої інформації, щоб повідомити, хто вів обстріли Запорізької АЕС. Він пообіцяв, що висновки будуть оприлюднені одразу після того, як у його розпорядженні будуть достовірні відомості.

“Справа в тому, що авторитет та довіра до МАГАТЕ зародилися і були забезпечені ще задовго до початку цього конфлікту, і ми просто не можемо ризикувати цією репутацією”, – наголосив Гроссі і висловив сподівання, що йому вдасться налагодити діалог між Києвом та Москвою щодо безпеки на ЗАЕС.

Нагадаємо, 6 лютого Гроссі прибув до України. Він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським і керівництвом Міненерго.

Раніше Енергоатом попередив про нову загрозу на ЗАЕС. Подальша експлуатація ядерного палива у енергоблоках може призвести до радіаційної аварії.

Джерело